هواشناسی ایران ۹۹/۵/19| افزایش گرما در تهران تا 40 درجه

کارشناس پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا پایان هفته در مناطق شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، غرب کشور، مرکز و شمال شرق، افزایش نسبی دما بین ۴ تا ۸ درجه پیش‌بینی می‌شود.

هواشناسی ایران ۹۹/۵/19| افزایش گرما در تهران تا 40 درجه

فریبا گودرزی درباره آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: در ۵ روز آینده در جنوب غرب کرمان، شرق فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در ساعات بعد از ظهر اوایل شب پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از فردا تا روزهای پایانی هفته در سواحل شمالی کشور و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: در سه روز آینده در دریای عمان و فردا شمال و مرکز خلیج فارس مواج است همچنین شرق خلیج فارس به تدریج از سه شنبه مواج خواهد بود.

وی بیان کرد: از امروز تا پایان هفته در نوار شرقی کشور وزش باد نسبتاً شدید داریم و روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه و وزش باد در شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی شدت بیشتری دارد که با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی ادامه داد: در سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر در مناطقی نظیرش شمال اصفهان، قم، جنوب خراسان رضوی، جنوب سمنان و استان مرکزی سرعت باد افزایش می یابد.

کارشناس پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: از امروز تا پایان هفته در مناطق شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، غرب کشور، مرکز و شمال شرق افزایش نسبی دما بین ۴ تا ۸ درجه پیش‌بینی می‌شود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت توضیح داد: آسمان تهران فردا صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۸ و ۲۵ درجه خواهد بود همچنین بیشینه دما در پایتخت تا روز پنج شنبه ۲۳ مرداد به ۴۰ درجه می‌رسد.

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: آسمان تهران امروز صاف، جهت باد جنوب شرقی و سرعت باد 11 کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 14 درصد است.

گودرزی بیان کرد: فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای ۱۳ درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: فارس

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید