هواشناسی ایران ۹۹/۹/۱| برف و باران ۵روزه در ۲۹ استان+وضعیت جوی جاده‌های کشور

سازمان هواشناسی کشور از تداوم بارش برف و باران در ۲۹ استان تا چهارشنبه و ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد.

هواشناسی ایران ۹۹/۹/۱| برف و باران ۵روزه در ۲۹ استان+وضعیت جوی جاده‌های کشور

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز فعالیت سامانه بارشی که دیروز از استان‌های غربی وارد کشور شده است تشدید می‌شود که پیامد آن تداوم بارش‌ها در خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شمال بوشهر، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، مرکزی، قم، اصفهان، قزوین، البرز، تهران و سمنان است.

در برخی مناطق سردسیر و ارتفاعات غرب و شمال غرب، زاگرس مرکزی و البرز مرکزی (دامنه‌های شمالی و جنوبی) بارش برف پیش‌بینی شده است. شدت بارش‌های امروز برای استان‌های کرمانشاه، لرستان، همدان، نیمه جنوبی کردستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، قم، قزوین، البرز و تهران است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا از سمت غرب بارش‌ها رو به کاهش خواهد رفت و عمده فعالیت سامانه بارشی برای  استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال شرق، شرق و نواحی مرکزی شامل استان‌های خراسان جنوبی، اصفهان، یزد، جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی زاگرس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

شدت بارش‌های یکشنبه نیز برای خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس، جنوب اصفهان و استان‌های شمالی است. روز دوشنبه در گیلان و مازندران بارش باران و در گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات کرمان و هرمزگان بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است. سه‌شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده روی می‌دهد.

روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید در غرب، شمال غرب، مناطقی از جنوب غرب، البرز غربی و مرکزی، گیلان و غرب مازندران بارش باران و در ارتفاعات و برخی مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی شده است.

سرهنگ احمد شیرانی، درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور گفت: در حال حاضر و برابر گزارش اعلام شده از سوی مراکز کنترل ترافیک سراسر کشور شاهد بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، مازندران، سمنان، همدان، چهارمحال و بختیاری و آذربایجان غربی هستیم.

وی ادامه داد: همچنین در برخی از محورهای استان‌های آذربایجان شرقی، گیلان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، اصفهان، مرکزی و قم نیز بارش باران گزارش شده است که در این خصوص لازم است رانندگان حتما نکاتی را مدنظر قرار دهند، اول وضعیت خودرو است که حتما باید به امکانات مخصوص فصل سرما نظیر زنجیر چرخ، داشتن بخاری و ... مجهز باشد و دوم هم رعایت نکات ایمنی در رانندگی است، یعنی رانندگی با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی مناسب و استاندارد شرایط بارندگی.

به گفته رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، در محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه و آزادراه های تهران - شمال و قزوین - رشت بارش برف و باران گزارش شده است.

شیرانی درباره وضعیت ترافیکی محورهای کشور نیز گفت: در محورهای شمالی و نیز اکثر محورهای کشور تردد به آرامی در حال انجام است و مشکل ترافیکی خاصی نداریم، اما در آزادراه قزوین - کرج - تهران در محدوده‌های کردان و حدفاصل پل فردیس تا پل کلاک و محدوده های گرمدره و وردآورد و نیز محور شهریار - تهران در محدوده شهرقدس ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است.

وی از انسداد محور فرعی گنج نامه - تویسرکان در استان همدان نیز خبر داد و گفت: از حوالی ساعت هشت صبح امروز این محور به دلیل بارش برف مسدود می باشد و تردد از محور جایگزین همدان - جوکار - تویسرکان و همدان - اسدآباد - تویسرکان انجام می‌شود.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره میزان تردد در جاده‌ها نیز گفت:حجم تردد در جاده ها کاهش داشته است، اما آمار دقیق و عددی آن را باید پس از بررسی نهایی و پایان روز منتشر کرد.

منبع: تسنیم_ایسنا

خبر پیشنهادی
کاهش هزینه‌های شعب، اقتصاد بزرگ مقیاس، کانال‌های فروش

گرانیگاه بیمه


این مطلب را به اشتراک بگذارید