۶۹ شهرستان کشور از وضعیت قرمز شیوع کرونا خارج شده‌اند

معاون کل وزیر بهداشت گفت: با اعمال محدودیت‌های کرونایی، از مجموع ۸۹ شهر که تا اواسط آبان در وضعیت قرمز بودند ۶۹ شهر به حالت نارنجی و زرد تغییر وضعیت دادند.

۶۹ شهرستان کشور از وضعیت قرمز شیوع کرونا خارج شده‌اند
به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: با اعمال محدودیت‌های کرونایی، خوشبختانه از ۸۹ شهر با وضعیت قرمز در کشور، ۶۹ شهر به وضعیت نارنجی و زرد تبدیل شده اند و میزان مبتلایان و بستری‌های کرونایی در این شهر‌ها نیز کاسته شده است.

او افزود: کرونا سهمگین‌ترین و مهیب‌ترین مشکلی است که جامعه بشری در صد سال اخیر با آن مواجهه شده و اثر آن بر معیشت و اقتصاد مردم بیشتر از خسارت جنگ جهانی دوم بوده است.

معاون کل وزیر بهداشت  تاکید کرد: کشور ما در دو جبهه تحریم و کرونا قرار دارد و اثرات بیماری کرونا بصورت تشدید یافته گسترش یافته است.

او افزود: دارو و واکسن آنفلوآنزا که پول آن را هم پرداخت کرده ایم در فرودگاه می‌ماند و اجازه ورود آن به کشور داده نمی‌شود.

دکتر حریرچی تصریح کرد: در طرح مقابله با کرونا که اسم شهید سلیمانی هم بر روی آن است باید مثل این شهید کار مضاعف بکینم و بی نام و نشان و با برنامه ریزی توأم با فداکاری کار کنیم.

او افزود: استان قزوین هم مانند سایر استان‌های سردسیر کشور، درگیری بیشتری با کرونا داشته است و امکانات خوبی در بیماستان‌های استان برای مقابله با کرونا وجود دارد و باید تقویت شود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: راه مقابله با ویروس کرونا از سطح اجتماع می‌گذرد و تغییر رفتار مردم بسیار مهم است.

او افزود:  تعطیلی‌ها نمی‌تواند دراز مدت باشد و باید به بخش اقتصاد و معیشت مردم هم توجه کنیم.

دکتر حریرچی تصریح کرد: درباره اهمیت مقوله سلامت و امنیت، حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در جلسه با ستاد کرونا فرمودند اولویت با سلامت است.

او افزود: ۳۰ الی ۳۵ درصد مرگ میر‌ها در استان‌ها به خاطر کروناست و عامل اول مرگ میر در استان‌ها محسوب می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: تا آخر بهمن طبق طرح محدودیت‌ها باید ۴۰ درصد مرگ و میر و ۵۰ درصد بستری‌های ناشی از کرونا را کاهش دهیم.

دکتر حریرچی با بیان اینکه کرونا به غیر از مرگ و درد هزینه هم دارد، از بسیج خواست کمک‌های حمایتی از بیماران کرونایی را ادامه دهد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۹۰ درصد هزینه بیماران بستری تحت پوشش بیمه قرار دارد، خاطرنشان کرد: تمامی هزینه بیماران سراپایی رایگان است، اما در برخی موارد مبتلایان برای تهیه دارو و انجام سی تی اسکن و مراجعات به بخش خصوصی باید هزینه پرداخت کنند.

او افزود: برخود با برخی از مردم برای سلامتی و صیانت از آنهاست و باید با خاطیان برخورد جدی داشته باشیم و منابع لازم برای طرح هم تأمین می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید