پیش بینی ادامه ثبات قیمت طلا

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از ثبات قیمت طلا و سکه با وجود افزایش چشمگیر ارزش اونس جهانی خبر داد و گفت: امروز قیمت‌ها در بازار طلا تحت تاثیر ثبات نرخ ارز نوسانی نداشته است.

پیش بینی ادامه ثبات قیمت طلا

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، ابراهیم محمدولی با اشاره به ثبات قیمت‌ها در بازار طلا اظهار کرد: ارزش اونس جهانی نسبت به روز گذشته حدود ۱۵دلار افزایش یافته اما به دلیل ثبات نرخ ارز، قیمت طلا و سکه امروز نوسان چندانی نداشته است.

او اضافه کرد: قیمت سکه نسبت به روز گذشته حدود ۱۰۰هزار تومان افزایش یافته اما ارزش مثقال و طلای ۱۸عیار تغییری نکرده، ضمن اینکه حباب سکه نیز همچنان حدود ۴۵۰هزار تومان است.

محمدولی با اشاره به وضعیت تقاضا نیز بیان کرد: میزان تقاضا برای خرید طلا و سکه نسبت به یک ماه گذشته حدود ۳۵درصد افزایش یافته و این موضوع باعث شده بازار طلا از رکود مطلق خارج شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: روند فعلی باعث امیدواری ما به آینده بازار شده و انتظار داریم اگر قیمت‌ها ثبات خود را حفظ کند تا پایان سال مجددا شاهد رونق صنعت طلا باشیم.

وی درباره آینده قیمت‌ها نیز تصریح کرد: اگر مسئله سیاسی رخ ندهد و ارزش اونس جهانی نوسانی نداشته باشد، با توجه به آرامش فعلی بازار ارز قیمت طلا و سکه نیز تغییری نخواهد کرد.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید