هواشناسی ایران ۱۴۰۰/۰۱/۱۹| جوی آرام در بیشتر مناطق کشور حاکم است

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز پنجشنبه ۱۹ فروردین ماه برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام پیش بینی شده است.

هواشناسی ایران ۱۴۰۰/۰۱/۱۹| جوی آرام در بیشتر مناطق کشور حاکم است

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، فریبا گودرزی درباره وضعیت جوی کشور گفت: از بعدازظهر امروز در بعضی از ساعات، مناطقی از استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و همدان بارش پراکنده خواهند داشت.

وی افزود: فردا نیز علاوه بر این مناطق در استان های قم، مرکزی، اصفهان، شرق استان یزد، شمال فارس، دامنه های جنوبی البرز، زنجان، قزوین، البرز، شرق تهران، شمال سمنان، شرق گیلان و مازندران بارش پراکنده رخ خواهد داد.

گودرزی تصریح کرد: روز شنبه در نوار غربی، مناطقی از مرکز، دامنه های جنوبی البرز و سواحل خزر بارش ها ادامه خواهد داشت و روز یکشنبه علاوه بر این مناطق، محدوده هایی از بوشهر، استان فارس، شرق و جنوب شرق کشور و مناطقی از مرکز بارندگی پیش بینی می‌شود.

به گفته وی، از عصر روز یکشنبه بارش ها در آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل تقویت می شود و احتمال رگبار و صاعقه وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه از اواخر روز جمعه تا اوایل روز یکشنبه بخش های شمالی خلیج فارس مواج خواهند بود، خاطرنشان کرد: روزهای جمعه و شنبه در مناطق غرب، جنوب غرب و مناطقی از استان فارس وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

وی اظهار داشت: امروز تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری و در بعضی از ساعات غبار محلی را تجربه خواهد کرد و بر همین اساس حداکثر دما ۲۷ درجه سانتیگراد و حداقل دما به ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.  

منبع: ایرنا

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید