تامین مالی ۲۰ هزار میلیاردی بازار سرمایه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام جزئیات مذاکرات بورس با وزارت نفت در مورد پالایشگاه‌ها، رقم تامین مالی بورس در ۷ ماهه ابتدای امسال را ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام و به سهامداران توصیه کرد که با دید بلندمدت به بازار سرمایه نگاه کنند.

تامین مالی ۲۰ هزار میلیاردی بازار سرمایه

به گزارش ریسک نیوز،علی صالح آبادی در گفتگو با مهر در مورد مذاکرات آخرین جلسه بورس با وزارتخانه ها گفت: در روزهای گذشته جلسه ای در مورد وضعیت پالایشگاه های بورسی با وزارت نفت برگزار و دغدغه های بورسی ها در آن جلسه مطرح شد، اما هنوز به جمع بندی در مورد فرمول کیفی سازی پالایشگاه ها نرسیده ایم.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین در پاسخ به سئوال دیگر مهر، رقم تامین مالی بورس طی 7 ماهه ابتدای سال جاری را بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان ذکر و اعلام کرد که گزارش بورس در این زمینه به وزیر اقتصاد ارائه شده است.

وی در مورد روند مثبت شدن شاخص کل بورس طی روزهای اخیر عنوان کرد: علاوه بر افزایش شاخص های بورسی و مثبت شدن آنها، حجم معاملات در بورس و فرابورس نیز افزایش پیدا کرده است. به هر حال بازارهاصعود و نزول دارند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن توصیه به سهامداران و سرمایه گذاران بورس که با دید بلندمدت به بازارهای مالی توجه کنند، بیان کرد: در یک ماه اخیر بازار سرمایه روند با ثباتی را داشته است و نوسانات در این بازار بسیار کم بوده که نشان دهنده این است که بازار به ثبات رسیده و به افق های بالاتری فکر می کند.

 

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید