آخرین اخبار از پرونده بابک زنجانی

معاون اول رئیس جمهور در مورد بابک زنجانی گفت: جوانی را از کجا وارد سیستم فروش نفت کردند که تا به امروز ما نمی‌دانیم ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون پول مملکت چگونه در اختیار این جوان قرار گرفته است.

آخرین اخبار از پرونده بابک زنجانی

به گزارش ریسک نیوز به نقل از فارس،اسحاق جهانگیری ظهر امروز در چهل و سومین جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به موضوع ورود برخی افراد و وضع سیاست‌های نادرست که منجر به اتفاقات بدی شد، اشاره کرد و گفت: در سال ۹۰ گفته شد که بخش خصوصی در فروش نفت ورود پیدا کند، ولی باید پرسید، چرا به اتاق بازرگانی نفت ندادند که بفروشد و یک مرتبه یک جوان را از کجا وارد سیستم فروش نفت کردند که تا به امروز ما نمی‌دانیم ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون این مملکت چگونه در اختیار بابک زنجانی قرار گرفته است.

وی گفت: اگر این پول به کشور بازنگردد، برای کشور تبدیل به روسیاهی خواهد شد و با آنکه از روزهای اول دولت یازدهم وارد این ماجرا شدیم و این فرد دستگیر شد، تا الان چیزی عایدمان نشده است و فقط گفته شده وکالت داده تا اموال اندکی که در کشور دارد در اختیار وزارت نفت قرار گیرد.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: موضوع این است که این فرد چگونه وارد سیستم شده و اگر مشخص نشود، ممکن است افراد دیگری وارد شوند.

وی افزود: باید پرسید بخش خصوصی تا کی می‌تواند با رئیس بانک مرکزی ساعت‌ها مذاکره کند یا در هر ساعتی که بخواهد به هر وزارتخانه‌ای وارد شده و وزیرش را از جلسه بیرون بکشد. باید مشخص شود چه کسی در پشت پرده از این طرح حمایت کرده است.

وی گفت: تیم این دولت دیگر هوا و هوس‌ پست‌ ندارد و با تمام توان و آبرویمان آمده‌ایم تا مشکل حل شود و قرار هم نیست، ملاحظه کسی را بکنیم.

وی ادامه داد: یک زمانی گفتند پول ایران را ببریم در صرافی‌های دوبی بفروشیم و ظرف ۱۸ ماه ۲۲ میلیارد دلار پول این مملکت به خارج رفت، ولی الان پتروشیمی‌ها برای عرضه ۵ میلیون دلار در بازار باید هماهنگ کنند، مواظب باشیم دوستان دیگر به اسم فساد آدرس اشتباه به ما ندهند، ما خودمان می‌دانیم فساد کجا اتفاق افتاده است.

جهانگیری تصریح کرد: سیاست دولت، عمل به قانون و شفاف است و دولت در تمام این زمینه‌ها عملکرد پشت درهای بسته را نه مطلوب و نه به نفع می‌داند.

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید