از سوی بیمه مرکزی:

سطح یک توانگری مالی بیمه دانا تایید شد

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سطح توانگری مالی بیمه دانا، دومین شرکت خصوصی کشور در سال ۹۴ را در سطح یک توانگری مالی ارزیابی و اعلام کرد.

 سطح یک توانگری مالی بیمه دانا تایید شد

به گزارش ریسک نیوز،مدیر کل نظارت مالی بیمه مرکزی ، نسبت توانگری مالی بیمه دانا را در سال 1394 بر اساس صورت های مالی سال 93 حدود 111 درصد و در سطح یک اعلام کرد.

علی جعفری، مدیرکل نظارت مالی بیمه مرکزی، در نامه ای خطاب به بیژن صادق نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه دانا گفت: در اجرای ماده 6 آیین نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه به اطلاع می رساند طبق بررسی و کنترل انجام شده و پس از اعمال اثرات تجزیه سنی مطالبات در محاسبات ، نسبت توانگری مالی آن شرکت در سطح یک مورد تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است .

 مبنای محاسبات توانگری، اطلاعات موجود در صورت‌های مالی حسابرسی شده مصوب مجامع عمومی موسسات بیمه، مفاد آئین‌نامه 69 و تعیین ریسک‌هایی از قبیل ریسک صدور بیمه نامه، ریسک بازاری، ریسک اعتباری و ریسک نقدینگی است.

شرکت بیمه دانا در سال های اخیر با تکیه بر مدیریت صحیح ریسک، نیروی انسانی متخصص، توجه به اصول مشتری مداری، رعایت اصول و اخلاق حرفه ای بیمه گری، ترکیب پرتفوی مناسب و نیز رعایت آئین نامه و مصوبات شورای عالی بیمه توانسته است جایگاه خود را در صنعت بیمه حفظ کند. 

شرکت‌های دارای توانگری مالی، شرکت‌هایی هستند که برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه‌گزاران از توانایی کافی برخوردارند.

 بنابر آیین نامه شماره ۶۹ شورالی عالی بیمه توانگری مالی موسسات بیمه دارای پنج سطح است که سطح یک بالاترین سطح توانگری مالی بیمه گر به شمار می‌آید. 

در راستای اجرای آیین‌نامه توانگری مالی، بیمه مرکزی با اعلام سطوح توانگری شرکت‌های بیمه، به عموم هموطنان و بیمه‌گزاران توصیه کرده‌است به سطح توانگری مالی شرکت‌های بیمه که از سوی بیمه مرکزی تائید و اطلاع رسانی شده به عنوان معیار اصلی انتخاب بیمه‌گر خود توجه کرده و در عین حال از توجه به سابقه فعالیت و گستره خدمات هر شرکت بیمه و نحوه رسیدگی و پرداخت خسارت در شرکت های بیمه غفلت نکنند.

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید