بیمه دانا درآمد سهامش را به ۸۸ ریال رساند /افزایش میزان سهم مشارکت در بیمه های کنسرسیوم ها

شرکت بیمه دانا درآمد سهام خود از ۵۸ ریال به ۸۸ ریال افزایش داد و دلیل این این تعدیل مثبت را اعلام کرد.

بیمه دانا درآمد سهامش را به ۸۸ ریال رساند /افزایش میزان سهم مشارکت در بیمه های کنسرسیوم ها
به گزارش ریسک نیوز  شرکت بیمه دانا در نامه ای که به سازمان بورس اوراق بهادار ارائه کرده است، دلایل تاثیر گذار بر افزایش پیش بینی درآمد خود را ارائه داد.

بنابراین گزارش این شرکت که با یک هزار و 20 میلیارد و 373 میلیون ریال سرمایه در تابلوی فرعی بازار معاملات بورس اوراق بهادار فعالیت می کند، درآمد هر سهم را پیش از این مبلغ 58 ریال اعلام کرده بود و در آخرین اطلاعیه این درآمد را به 88 ریال رساند و دلایل این تعدیل مثبت ۵۱ درصدی ناشی از عوامل متعددی دانست.

بنا بر اعلام این شرکت، افزایش میزان سهم مشارکت در بیمه های کنسرسیوم ها و حق بیمه قبولی اتکایی نسبت به پیش بینی اولیه با توجه به تاثیر رویدادهای سیاسی جامعه بین المللی و رفع موانع موجود در تعاملات بیمه ای با سایر شرکت های بیمه خارجی را از جمله دلایل موثر بر این تعدیل اعلام کرد.

همچنین اصلاح ذخایر فنی( ذخیره حق بیمه، خسارت معوق، ریاضی، مشارکت در منافع و سهم نگهداری آن ها با توجه به عملکرد واقعی و صورت های مالی حسابرسی شده دوره مالی منتهی به 29 اسفند 93 هم از دیگر دلایل این موضوع اعلام شده است.

بنابر اعلام شرکت، افزایش سهم واگذاری اتکایی اختیاری شرکت در رشته های بیمه ای که از حاشیه سود پایین تری برخوردار هستند و لحاظ کردن تاثیر برنامه شرکت در مشارکت با شرکت های بیمه اتکایی و ارائه سبد پرتفوی بیمه ای به آن ها نیز در این قضیه نقش داشته است.

گفتنی است توجه به تاثیر اجرای طرح ارتقاء سلامت در سطح جامعه و روند مثبت اجرای طرح مذکور و نفوذ موثر بین مردم خصوصا اقشار کم درآمد جامعه و افزایش میزان سهم دولت در پرداخت هزینه های درمانی که منتج به کاهش سهم خسارت درمان شرکت های بیمه تجاری می شود و مد نظر قرار دادن برند و پتانسیل شرکت متبوع در رشته بیمه های درمان گروهی از دیگر دلایلی است که شرکت برای تاثیر گذاری بر تعدیل اعلام کرده است.

در این نامه که از طرف مدیرعامل شرکت بیمه دانا به سازمان بورس ارائه شده، به این نکته نیز اشاره شده که تاثیر انعقاد قرارداد با شرکت خودروسازی مبنی بر پوشش بیمه ای اتومبیل صفر کیلومتر و لحاظر آثار آن بر کاهش ریسک موجود در این رشته از دلایل عمده این تعدیل به شمار می رود.

بنابراین گزارش آخرین قیمت هر سهم شرکت بیمه دانا در معاملات بورس اوراق بهادار 1.357 ریال بوده و در سال مالی 93 شرکت درآمد هر سهم را 50 ریال پیش بینی کرده و در پایان این سال مالی برای هر سهم 85 ریال درآمد محقق ساخت و از این محل 170 درصد بودجه را پوشش داد.

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید