نظارت‌۴۰۰ مدرسه غیردولتی شهر تهران/کشف ۶۹ مورد تخلف

مسعود ثقفی با بیان اینکه برنامه نظارت و عملکرد مدارس غیردولتی شهر تهران با محوریت نحوه دریافت شهریه از نیمه اردیبهشت سال جاری آغاز شده است و به صورت هوشمند مستمر و منظم تا پایان اسفندماه ۹۵ ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: در این نظارت‌ها از حدود ۵۰ ناظر مجرب به منظور بازدید از مدارس غیردولتی استفاده می‌شود.

نظارت‌۴۰۰ مدرسه غیردولتی شهر تهران/کشف ۶۹ مورد تخلف

به گزارش ریسک نیوز،وی افزود: تاکنون از مجموع ۴۰۰ مدرسه، بازدید شده و متاسفانه ۶۹ مورد تخلف کشف و پرونده آنها جهت رسیدگی به شورای نظارت مدارس غیردولتی شهر تهران ارسال شده است.

سخنگوی آموزش و پرورش تهران ضمن اعلام این خبر که از میان این پرونده‌ها، پرونده ۱۷ مدرسه نیز به مراجع ذی‌ربط قضایی ارسال شده است، گفت: مجازات‌های قانونی برای متخلفان شامل عزل مدیر، توقف فعالیت مدرسه از یک تا سه سال، استرداد وجوه مازاد بر شهریه مصوب اولیاء است.

ثقفی تاکید کرد: به منظور اثربخشی کامل نظارت بر دریافت شهریه مدارس غیردولتی، باید اولیای دانش‌آموزان به توصیه‌های آموزش و پرورش عمل کنند.

وی ادامه داد: توصیه اول این است که والدین قبل از ثبت نام فرزند خود اطلاعیه‌های مربوط به میزان شهریه مصوب و جزییات خدمات آموزشی و پرورشی را در وب سایت آموزش و پرورش شهر تهران مطالعه کنند.

 سخنگوی آموزش و پرورش تهران با بیان اینکه اولیاء لازم است در هنگام ثبت‌نام یک نسخه از قرارداد ثبت‌نام را که باید به طور کامل جزییات خدمات آموزشی و پرورشی مدرسه در آن مشخص شده و به امضای مدیر مدرسه رسیده را دریافت کنند، گفت: همچنین توصیه می‌کنیم، خانواده‌ها با ناظران آموزش و پرورش در صورت تماس آنها یا دعوت از آنها جهت بررسی مستندات وجوه پرداختی همکاری کنند.

ثقفی تاکید کرد: همانگونه که بارها اعلام شده شهریه مدرسه شامل کلیه برنامه‌های مصوب آموزشی به همراه خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه است و استفاده سایر خدمات از قبیل لباس فرم، غذا و سرویس ایاب و ذهاب جزو شهریه نبوده و کاملا اختیاری است. اولیا باید از مجوز قیمت خدمات اطمینان حاصل کنند و سپس توجه داشته باشند که استفاده از هرکدام از آنها باید براساس قراردادهای جداگانه باشد.

سخنگوی آموزش و پرورش تهران در پایان اعلام کرد: اولیاء در صورت مشاهده هرگونه تخلف از موارد ذکر شده، از طریق صندوق الکترونیکی ۰۱۹۲۳۸۰۴۴۱۴ و یا شماره تلفن‌های ۸۸۹۶۴۰۳۳ – ۸۸۹۶۴۰۰۶ با ذکر نام مدرسه و مبلغ شهریه، بدون ذکر مشخصات دانش‌آموز تماسبرقرار و  درصورتی که شکایات واصله مستند باشد و تخلف از سوی بازرسان آموزش و پرورش محرز شود، قاطعانه اعلام می‌کنیم، ظرف ۷۲ ساعات مازاد شهریه را برمی‌گردانیم.

خبر پیشنهادی
برای اولین بار توسط ریسک نیوز صورت گرفت؛

نحوه انتقال تخفیف عدم خسارت وسائل نقلیه موتوری زمینی


این مطلب را به اشتراک بگذارید