توقیف ۷۲ ساعته خودرو رانندگان متخلف در ایام عید فطر

معاون اجتماعی و فرهنگ نیروی انتظامی اعلام کرد: خودرو خاطیانی که در ایام عید سعید فطر دوتخلف همزمان را در جاده های کشور مرتکب شوند ۷۲ ساعت توقیف می شود.

 توقیف ۷۲ ساعته خودرو رانندگان متخلف در ایام عید فطر

به گزارش ریسک نیوز،سرهنگ عین الله جهانی روز شنبه در حاشیه نشست کارگروه اجتماعی وزارت کشور که به منظور اتخاذ تدابیر جاده ای تشکیل شد، در جمع خبرنگاران افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده با دیگر دستگاههای ذیربط، در ایام تعطیلات عید سعید فطر، پلیس با تمام امکانات در همه جاده ها بویژه مسیرهای پر ازدحام مسافری حضور خواهد داشت .


وی اظهارکرد: پلیس بطور جدی با تخلفات حادثه ساز از جمله ‌سبقت وسرعت عیزمجاز وحرکت درحاشیه خاکی راهها که جزو خطوط قرمز بشمار می آید برخورد خواهد کرد.


جهانی به رانندگان توصیه کرد که با آرامش و اطلاعات کافی از مسیرهای جاده ای و رسیدگی کامل به وسیله نقلیه به سفر بروند و جاده و طول سفر را جزیی از سفر بدانند.


وی با تاکید بر اینکه توزیع سفر،‌داشتن برنامه ریزی و در دست داشتن امکانات لازم در طول سفر می تواند سفر خوشی را رقم بزند از شهروندان خواست تا به خطوط قرمز پلیس توجه کافی داشته باشند و با پلیس همکاری کنند.


این مسئول حوزه اجتماعی و فرهنگ ناجا از وزارت راه و شهرسازی هم درخواست کرد تا موانع پرخطر را در بحث های جاده ای برطرف کنند تا شاهد کمترین حوادث جاده ای باشیم.


جهانی همچنین انتقال بموقع مصدومان جاده ای را به مراکز درمانی امری مهم دانست و افزود: ‌با حضور عوامل امداد و نجات در جاده های کشور این موضوع همچون گذشته بخوبی مدیریت خواهد شد.


وی از مسافران خواست تا پیش از سفر با شماره 120 تماس بگیرند و از وضعیت راهها اطلاعات لازم را کسب کنند. رانندگان همچنین می توانند با ورود به سایت راهور 120 اطلاعات لازم جاده ای را کسب کنند.


جهانی افزود: علاوه براین شماره 88855555 نیز پاسخگوی سوالات شهروندان برای سفرهای جاده ای است .


سرهنگ جهانی از رسانه ها برای اطلاع رسانی و گزارش مربوط به وضعیت جاده ها به مردم در ایام تعطیلات تشکر و قدردانی کرد.
 

 

خبر پیشنهادی
برای اولین بار توسط ریسک نیوز صورت گرفت؛

نحوه انتقال تخفیف عدم خسارت وسائل نقلیه موتوری زمینی


این مطلب را به اشتراک بگذارید