انتشار اسامی واردکنندگان رسمی آی‌فون

واردکنندگان رسمی گوشی آی‌فون به کشور، براساس مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ابلاغیه قائم‌مقام بازرگانی وزیر صنعت به رئیس سازمان توسعه تجارت، مشخص شدند.

انتشار اسامی واردکنندگان رسمی آی‌فون

به گزارش ریسک نیوز به نقل از تسنیم:مجتبی خسروتاج قائم‌مقام بازرگانی وزیر صنعت با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان توسعه تجارت شرایط جدید واردات گوشی آی‌فون را اعلام کرد؛ در نامه خسروتاج به افخمی‌راد آمده است که براساس مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و برابر مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نامه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر معرفی شرکت‌های توانمند در ارائه خدمات پس از فروش این تلفن همراه، امکان ثبت سفارش و واردات قانونی برای 9 شرکت را فراهم آورید.

بنابر این گزارش 9 شرکت داتیس امرتات، شرکت مدیا پردازش، توسعه سرمایه‌گذاری گروه آروند، شرکت تجاری دلتا همراه پرداز شرق، سیب طلایی هوشمند، ماناتل پارس، ایرانیان قائم همراه، اکسیر تجارت صبا و الماس سیستم از این پس واردکننده رسمی تلفن‌های همراه برند اپل به ایران خواهند بود.

در یکی دو ماه اخیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در راستای مبارزه با گوشی‌های قاچاق، مانع عرضه و فروش گوشی‌های آی‌فونی که به‌صورت غیرقانونی وارد کشور شده بودند، شد و بر این اساس شاهد کمبود عرضه آی‌فون در سطح بازار و افزایش قیمت آن بودیم.

از طرف دیگر با توجه به اینکه در مرحله اجرای آزمایشی طرح رجیستری موبایل هستیم و قرار است از یک ماه و نیم آینده این طرح به صورت سراسری و نهایی اجرایی شود، تنها گوشی‌هایی قابلیت کار در شبکه اپراتورها را خواهند داشت که از طریق مبادی قانونی و تنها از طریق برندهای رسمی موجود در کشور وارد شده باشند.

 

خبر پیشنهادی
بیست و پنجمین شماره نشریه بیمه داری نوین منتشر شد؛

خوش بین نباشید / رمز گشائی از راز ناراضیان!


این مطلب را به اشتراک بگذارید