«جیسون بورن» ۴۰۰ میلیون دلاری شد

فروش جهانی پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های اکشن «بورن» از مرز ۴۰۰ میلیون دلار عبور کرد.

 «جیسون بورن» ۴۰۰ میلیون دلاری شد

به گزارش ریسک نیوز به نقل از ورایتی، «جیسون بورن» با فروش ۱۶۱.۸ میلیون دلاری در آمریکا و  ۲۳۸.۶ میلیون دلاری در گیشه بین‌الملل، پرفروش‌ترین قسمت از این مجموعه فیلم در گیشه خارجی و دومین فیلم پرفروش از حیث فروش جهانی نام گرفت.

قسمت جدید از مجموعه فیلم‌های «بورن» درآخرین هفته نمایش در سینماهای ژاپن به روی پرده رفت و در مجموع در ۵۱ بازار بین‌المللی به پرفروش‌ترین قسمت از این سری فیلم تبدیل شد که در این میان سینمای چین با ۶۶.۳ میلیون دلار بهترین بازار خارجی «جیسون بورن» بود و پس از آن سینماهای انگلیس با ۳۰.۳ میلیون دلار، کره جنوبی (۱۹.۱ میلیون دلار)، استرالیا (۱۶.۷ میلیون دلار) و فرانسه (۱۱.۶ میلیون دلار) قرار دارند.

جیسون بورن

کارگردانی فیلم «جیسون بورن» بر عهده «پل گرینگراس» بوده است که پیش‌تر ساخت دو فیلم «برتری ورن» و «اولتیماتوم بورن» را نیز در این مجموعه بر عهده داشته است و «تام لی جونز»، «آلیسا ویکالندر» و «ونیسنت کسل» از جمله بازیگران آن هستند.

اولین قسمت از این مجموعه فیلم با عنوان «هویت بورن» در سال ۲۰۰۲ به کارگردانی «داگ لیمان» و با بودجه ۶۰ میلیون دلاری ساخته شد و به فروش جهانی بیش از ۲۱۴ میلیون دلار دست یافت.

قسمت‌های دوم و سوم این مجموعه را «پل گرینگراس» با عنوان «برتری بورن» و «اولتیماتوم بورن»کارگردانی کرد که در مجموع به فروش جهانی بیش از ۷۲۰ میلیون دلار رسید.

«میراث بورن» قسمت چهارم از مجموعه فیلم موفق به کارگردانی «فرانک مارشال» بود که در سال ۲۰۱۲ ساخته شد و این بار «جرمی رنر» در نقش یک مامور اطلاعاتی به نام «آرون کراس» جایگزین «مت دیمون» شد و این فیلم به فروش ۱۲۵ میلیون دلاری در گیشه جهانی دست یافت.

رکورد فروش جهانی در این مجموعه در اختیار فیلم «اولتیماتوم بورن» است که در سال ۲۰۰۷ به فروش جهانی بیش از ۴۴۲ میلیون دلار دست یافت.

خبر پیشنهادی
سلسله مقالات ریسک نیوز از تجارب عینی یک بیمه گر ایرانی در کانادا (قسمت بیست و نهم)

شرکتهای بیمه کانادائی در دوران کرونا برای افزایش فروش چه راهی را در پیش گرفتند؟


این مطلب را به اشتراک بگذارید