"امین" ۲۰۳ میلیارد تومانی شد

با موافقت سهامداران بیمه اتکایی امین در مجمع فوق‌العاده، سرمایه این شرکت به ۲ هزار و ۳۰ میلیارد ریال می‌رسد.

به گزارش ریسک نیوزاز روابط عمومی بیمه اتکایی امین، مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت بیمه اتکایی امین عصر دیروز با حضور بیش از 92 درصد سهامداران و همچنین نمایندگان سازمان بورس و بیمه مرکزی تشکیل شد.


در ابتدای این جلسه که دستور آن بررسی موضوع افزایش سرمایه شرکت بود، سید مصطفی کیایی مدیرعامل بر اهمیت موضوع سرمایه در شرکت‌های اتکایی تاکید کرد و افزود: برای حضور موثر در بازار بیمه دنیا علاوه بر قابلیت‌های فنی باید سرمایه قابل قبولی داشته باشیم.


وی توجه به منافع سهامداران را اولویت نخست فعالیت خود عنوان کرد و گفت: روند افزایش سودآوری شرکت از سال 90 تاکنون نیز همین مسئله را تایید می‌کند؛ ضمن اینکه شرکت در سطح یک توانگری مالی در بین شرکت‌های بیمه قرار گرفته است.


در ادامه این جلسه با رای اعضا، امیررضا نعمت‌الهی نماینده سهامدار عمده (بیمه ایران) به عنوان رئیس مجمع، آقای کیایی و خانم هنردوست به عنوان ناظران و آقای شهاب‌الدینی به عنوان منشی، انتخاب و سپس گزارش توجیهی هیات مدیره به مجمع در خصوص افزایش سرمایه قرائت شد.


بر اساس گزارش یادشده، افزایش سرمایه بیمه اتکایی امین از یک هزار و 550 به 2 هزار و 30 میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران و اندوخته سرمایه و با هدف اصلاح ساختار مالی شرکت انجام می‌شود.


علاوه بر این با حضور نماینده سازمان حسابرسی، گزارش بازرس قانونی در باره گزارش توجیهی فوق پیرامون افزایش سرمایه در حضور سهامداران قرائت شد.


در پایان این جلسه با رای مثبت اعضای مجمع، افزایش سرمایه 480 میلیارد ریالی بیمه اتکایی امین به تصویب رسید.

خبر پیشنهادی

این مطلب را به اشتراک بگذارید