پرداخت وام به کارفرمایان برتر از سوی صندوق کارآفرینی امید

صندوق کارآفرینی امید به افرادی که صاحب ایده بوده و کارآفرین باشند وام ارائه می دهد و جوانان آموزش دیده سازمان فنی وحرفه ای نیز می توانند از این وام ها بهره مند شوند.

پرداخت وام به کارفرمایان برتر از سوی صندوق کارآفرینی امید

به گزارش ریسک نیوز،محمد امین سازگارنژاد گفت: مسابقات ملی مهارت یک فرصت برای جوانان است که در تلاش برای اثبات توانایی های خود هستند.

 

وی افزود: افرادی که دارای توانایی در انجام امور کار هستند در این مسابقات حضور پیدا کرده و در بحث سرعت و دقت با یکدیگر به رقابت می پردازند.

 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به برپایی هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در کشور اظهار کرد: برگزیدگان این مسابقه ملی در یک رقابت جهانی حاضر شده و با جوانان نخبه دنیا به رقابت می پردازند.

 

سازگارنژاد با تاکید بر اینکه بازار کار اکنون به دنبال نوآوری است تصریح کرد: امروز ابزار قدیمی کار مقدمات اشتغال یک فرد را فراهم نمی کند بلکه آموزش تکنولوژی های جدید و به روز دنیا سبب اشتغال افراد می شود.

 

وی درخصوص جایگاه مهارت در برنامه ششم توسعه تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه به پیوستهای آموزشی مهارت توجه ویژه ای نشده و امیدوار هستیم پیشنهادات سازمان فنی و حرفه ای در این برنامه لحاظ شود.

 

سازگارنژاد دوگانه دانش و مدرک را سدی مقابل برخی از جوانان کشور دانست و گفت: متاسفانه اکنون در بازار کار با دوگانه دانش و مدرک مواجه هستیم و می توان ادعا کرد که سازمان فنی حرفه ای پلی است که می تواند دانش راوارد بازار کار کند.

 

وی از آموزش یک میلیون و 400هزار نفر در سازمان فنی و حرفه ای طی سال گذشته خبر داد و خاطر نشان کرد: در سال 94 موفق شدیم به یک میلیون و 400هزار داوطلب آموزش های فنی و حرفه ای را ارائه دهیم که 50 درصد از این افراد توسط بخش خصوصی و 50 درصد دیگر توسط بخش دولتی آموزش دیده اند.

 

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از آموزش دیدگان این سازمان وارد بازار کار می شوند اظهار کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته مشخص شد که 20 درصد از افرادی که آموزش های فنی و حرفه ای را دریافت می کند به صورت مستقیم وارد بازار کار می شوند.

 

سازگارنژاد از آماده سازی 80هزار نیرو جهت فعالیت در عسلویه خبر داد و خاطر نشان کرد: پس از دریافت آموزش های فنی و حرفه ای 80هزار نیرو برای فعالیت در بخش های مختلف صنعتی عسلویه آماده شدند و ما برای این کار سفارش دریافت کرده ایم.

 

وی با اشاره به پرداخت وام به کارفرمایان برتر از سوی صندوق کارآفرینی امید اذعان کرد: صندوق کارآفرینی امید به افرادی که صاحب ایده بوده و کارآفرین باشند وام ارائه می دهد و جوانان آموزش دیده سازمان فنی وحرفه ای نیز می توانند از این وام ها بهره مند شوند.

 

خبر پیشنهادی
کاهش هزینه‌های شعب، اقتصاد بزرگ مقیاس، کانال‌های فروش

گرانیگاه بیمه


این مطلب را به اشتراک بگذارید