هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۰۸/۲۴

آسمان اکثر نقاط کشور امروز و فردا بارانی می شود

امروز سه شنبه در گیلان و شرق اردبیل بارش باران رخ خواهد داد، از فردا چهارشنبه نیز سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و در نقاط جنوب غرب برخی نقاط مرکز و شمال غرب شده و بتدریج دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران سبب بارش باران گاهی رعدوبرق وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات بارش برف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، پنجشنبه این شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده برای نیمه شمالی فارس استان بوشهر، ارتفاعات البرز و به صورت پراکنده برای شرق کشور پیش بینی می‌شود. شدت بارش چهارشنبه در لرستان و شمال چهارمحال وبختیاری و پنجشنبه در ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال خوزستان و جنوب لرستان زیاداست؛ همچنین انتظار می‌رود جمعه نیز برای استان‌های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد چهارمحال و بختیاری شرق خوزستان، شمال کرمان و بخش‌هایی از شرق و شمال شرق کشور رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در نواحی مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.
شنبه با خروج سامانه بارشی از کشور جوی نسبتا پایدار در غالب نقاط کشور حاکم خواهد بود.
گفتنی است، طی دو روز آینده تداوم آلودگی و کاهش نسبی کیفیت هوا برای استان‌های البرز و تهران پیش بینی می‌شود، امروز شمال خلیج فارس و امروز و فردا دریای خزر مواج خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

17  +    =  27