هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

عصر امروز سامانه بارشی از غرب کشور وارد می‌شود

امروز در برخی مناطق جنوب غرب ، غرب و شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین البرز و تهران رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود. در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، بارش شدت داشته و در ارتفاعات بارش برف انتظار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، یکشنبه در شمال غرب و برخی مناطق غرب استان‌های ساحلی خزر بویژه مازندران و گلستان خراسان شمالی رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید رخ می‌دهد. در این روز در نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما آغاز میشود. دوشنبه بارش در اردبیل سواحل دریای خزر و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت. سه شنبه غرب سواحل دریای خزر و اردبیل بارش رخ خواهد داد.

همچنین در بعد از ظهر با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در برخی مناطق غرب و شمال غرب کشور بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد آغاز میشود چهارشنبه علاوه بر اینکه در سواحل دریای خزر بارش خواهد بود، و در همه مناطق غربی کشور بارش باران و برخی مناطق باران و برف در دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و شمال غرب کشور باران و برفه پیش بینی می‌شود. در مناطق سردسیر و ارتفاعات مناطق ذکر شده در چهارشنبه بارش برف و وزش باد رخ میدهد. در جنوب آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ،غرب کردستان برخی مناطق اردبیل زنجان و گیلان و غرب مازندران بارش شدت خواهد داشت.

همچنین در شهر‌های تهران و کرج سه شنبه تا بعد از ظهر چهارشنبه هوا آلوده و از کیفیت آن کاسته می‌شود. از اواخر وقت یکشنبه تا ظهر سه شنبه خلیج فارس مواج  است. همچنین از یکشنبه تا روز چهارشنبه دریای خزر مواج می‌باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

6  ×    =  48