هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۳/۰۲

هواشناسی

امروز در برخی نقاط واقع در شمال غرب ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی سواحل دریای خزر خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی همچنین در یزد، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان افزایش ابر رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، چهارشنبه در غالب مناطق کشور جوی پایدار حاکم می‌شود فقط در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط شمال غرب ارتفاعات البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی در همدان، مرکزی، قم و استان‌های اصفهان، یزد شرق سمنان افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ میدهد.

پنجشنبه و جمعه در برخی مناطق شمال غرب کشور دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در کرمانشاه همدان، مرکزی، قم و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز و تهران گیلان و غرب مازندران همچنین در استان‌های اصفهان ارتفاعات کرمان و یزد افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد بویژه در ساعات بعد از ظهر رخ می‌دهد.

همچنین در نوار شرقی کشور جوی آرام و پایدار حاکم است. شنبه علاوه بر مناطق یاد شده در بخش‌هایی از غرب و همچنین نیمه شمالی سیستان و بلوچستان بارش پراکنده ادامه خواهد داشت.

قابل ذکر است طی سه روز آینده در شمال شرق و شرق کشور بویژه منطقه زابل در بعضی ساعات افزایش وزش باد و خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود. از روز چهارشنبه تا اواخر هفته در نوار جنوبی کشور افزایش دما رخ می‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟