قیمت دلار امروز ۱۴۰۲/۰۶/۱۹

قیمت دلار روز گذشته با افزایش ۲۰۰ تومانی در کریدور ۴۹ هزار تومانی دو پله دیگر بالاتر آمد و با قیمت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان معامله شد.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، معامله‌گران بازار ارز، رشد تقاضای روزهای پایانی تابستان برای مسافرت را دلیل این افزایش قیمت عنوان می‌کنند. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی نیز احتمالا در نیمه دوم سال، روند صعودی قیمت دلار در کریدور ۵۰ هزار تومانی آغاز خواهد شد. آنها می‌گویند اگر دلار در کریدور بالاتر تثبیت شود، شروع یک روند صعودی جدید است.

در حالی که رئیس کل بانک مرکزی دیروز از دستاورد جایگزینی ارزهای محلی به جای دلار و یورو در تقاضای سیاحتی ابراز خشنودی کرد اما در برهه‌ای که دینار جایگزین دلار و یورو برای سفر اربعین شد،‌ قیمت دلار نه تنها کاهش نداشت بلکه افزایش پلکانی نیز داشت.

روز گذشته آسوشیتدپرس موضوع جریمه دو میلیون دلاری یک شرکت نفت‌کش یونانی به دلیل حمل نفت ایران را مطرح کرد. این در حالی است که بلومبرگ چندی پیش مدعی شده بود که دولت جو بایدن به یک توافق پنهان نفتی با ایران دست یافته است.

با وجود اینکه در هفته‌های گذشته موضوع توافق نانوشته ایران و آمریکا، امید فعالان اقتصادی برای کاهش قیمت دلار را افزایش داده بود این تناقض در اخبار، هر گونه آینده‌نگری در رابطه با قیمت دلار را غیرممکن کرده است.

گفتنی است دیروز قیمت دلار در بازارهای همسایه افزایش داشت. دلار هرات با قیمت ۴۹ هزار و ۶۵۰ تومان معامله شد و رشد ۱۰۰ تومانی داشت. قیمت دلار سلیمانیه با رقم ۴۹ هزار و ۹۰ تومان معامله شد.

قیمت نرخ‌های مختلف

دیروز ۱۸ شهریور در سایت بازار متشکل ارزی اسکناس دلار با قیمت ۴۱ هزار و ۲۸۳ تومان عرضه شد و یک تومان کاهش قیمت داشت. دلار حواله نیز با همین مقدار کاهش با رقم ۳۷ هزار و ۵۳۰۱ تومان عرضه شد. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

روز گذشته اسکناس یورو با رقم ۵۳ هزار و ۲۶۹ تومان معامله شد و افزایش ۱۵۰ تومانی داشت. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی با رقم ۴۴ هزار و ۲۰۹ تومانی عرضه شد و کاهش ۲۰ تومانی داشت. یوروی حواله نیز با همین مقدار کاهش و با رقم ۴۰ هزار و ۱۹۰ تومان عرضه شد.

روز گذشته قیمت درهم امارات ۸۰ تومان افزایش داشت و با رقم ۱۳ هزار و ۷۴۰ تومان معامله شد. در سایت بازار متشکل ارزی قیمت حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۲۱۹ تومان مبادله شد.  اسکناس درهم نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۴۱ تومان عرضه شد. این ارزها در سایت بازار متشکل بدون تغییر قیمت عرضه شد.

منبع: تجارت نیوز

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

9  +  1  =