پیشبرد بیمه اقتصادی گیگ با استفاده از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی اقتصاد گیگ را متحول می‌ کند و بیمه‌ گران را قادر می ‌سازد تا به این نیروی کار در سراسر زنجیره ارزش، از فروش تا تعهدنامه و پرداخت خسارت خدمت کنند.

به گزارش ریسک نیوز، عبارت اقتصاد گیگ توسط روزنامه نگار معروف تینا براون برای توصیف بازار کار انعطاف پذیر پس از رکود 2008 ابداع شد. آنچه به عنوان وسیله ای برای بقا در غیاب شغل تمام وقت آغاز شد، امروز یک اقتصاد 1/3 هزار میلیارد دلاری تنها در ایالات متحده است.

با این حال، علی رغم سهم عظیمی که در اقتصاد ملی دارند اما کارگران گیگ واجد شرایط دریافت مزایای سلامت، مسئولیت و ناتوانی ناشی از کسب و کار سنتی نیستند. آن ها باید پوشش بیمه خود را بخرند و بازار آزاد گزینه های پوشش بیمه ای بسیار محدودی دارد.

بسیاری از آن ها غافل هستند که بیمه نامه های شخصی، آن ها را در حین کار پوشش نمی دهد. اکثریت آن ها بدون بیمه یا تحت پوشش بیمه کمی باقی می مانند. زمان آن فرا رسیده است که صنعت بیمه اقداماتی را برای رفع این شکاف بزرگ پوششی انجام دهد.

اینشورتک و هوش مصنوعی در خدمت نجات

شرکت ‌های بیمه سنتی علی رغم محبوبیت و داده‌ های زیان فراوانشان در بازار گیگ فعال نبوده ‌اند. مسئولیت عمومی، پوشش حوادث و ناتوانی محصولات استانداردی هستند که در فضای تجاری به کارفرمایان ارائه می شوند. اگرچه نسخه‌ های سفارشی ‌شده این محصولات برای نیروی کار گیگ حیاتی هستند، اما بازیگران شناخته شده هنوز نتوانسته ‌اند چیزی در مقیاس بزرگ به بازار گیگ ارائه دهند.

در مقابل، بازیگران اینشورتک در زمینه ارائه انعطاف پذیری و سفارشی سازی مورد نظر یک گام جلوتر هستند. آن ها پوشش بر اساس درخواست را ساعتی و توانایی انتخاب محدودیت ها با قیمت مقرون به صرفه برای نیروی کار ارائه می دهند. برای ارائه چنین مزایایی، آن ها بر فناوری (عمدتاً هوش مصنوعی) و شرکای خارجی اکوسیستم تکیه کرده اند.

علاوه بر این، بازیگران اینشورتک خود را به مدل ‌سازی آماری داده ‌های زیان تاریخی برای تعیین احتمال ریسک و تأثیر محدود نمی ‌کنند. آن ها حجم وسیعی از داده های لحظه ای را از بیمه شده و محیط کار با استفاده از دستگاه های IoT (اینترنت اشیا) و منابع خارجی جمع آوری می کنند.

این داده‌ ها می‌ توانند بینش ‌هایی را با کمک هوش مصنوعی به دست آورند که سپس می ‌تواند به بیمه ‌گران کمک کند تا عادت ‌ها و رفتارهای مشتری را بهتر درک کنند و آن ها را قادر می ‌سازد تا ریسک ‌پذیری را برای یک دوره کوتاه، حتی برای مدت کوتاه ارزیابی کنند.

هوش مصنوعی در زنجیره ارزش بیمه گیگ

هوش مصنوعی اقتصاد گیگ را متحول می‌ کند و بیمه‌ گران را قادر می ‌سازد تا به این نیروی کار در سراسر زنجیره ارزش، از فروش تا تعهدنامه و پرداخت خسارت خدمت کنند. در زیر چگونگی انجام این رویه آورده شده است:

فروش: هنگامی که متقاضی برای دریافت یک پوشش انتخاب می شود، بیمه گران از هوش مصنوعی برای تعیین میزان ریسک بر اساس ماهیت پوشش و سابقه ادعای متقاضی استفاده می کنند. سپس هوش مصنوعی برای بیمه کردن متقاضی و همچنین محدودیت ‌های پوشش توصیه هایی را صادر می ‌کند.

پذیره نویسی: هوش مصنوعی یک عامل کلیدی در هسته فرآیند پذیره نویسی در بیمه گیگ است. بدون هوش مصنوعی، انعطاف ‌پذیری برای فعال ‌سازی پوشش در صورت تقاضا و پشتیبانی از مدل ‌های پرداختی که متناسب با ماهیت تک ‌تک افراد هستند، امکان ‌پذیر نخواهد بود. هوش مصنوعی داده‌ های لحظه ای و تاریخی را از منابع متعدد تجزیه و تحلیل می ‌کند تا در چند ثانیه ریسک مربوط به پوشش را تضمین کند.

ادعاها: هنگام ارائه یک ادعا، کارگران گیگ می توانند حادثه را توصیف کنند و تصاویر حادثه را از طریق چت به اشتراک بگذارند یا آن را در پورتال ادعا ارسال کنند. هوش مصنوعی می تواند به تکمیل فرآیند FNOL و ارزیابی میزان آسیب کمک کند. همچنین می تواند ادعاهای جعلی را شناسایی و علامت گذاری کند. هوش مصنوعی دلیل اصلی تسویه سریع ادعاهای مشروع و امکان پرداخت فوری است.

پشتیبانی مشتری: متوسط ​​فضای کاری گیگ مبتنی بر فناوری است، بیشتر یا تمام این تجارت به صورت آنلاین در سیستم عامل های تلفن همراه انجام می شود. در نتیجه، چت بات ها و دستیاران مجازی به عنوان کانال های ترجیحی ارتباط با مشتری تکامل یافته اند. فناوری ‌های هوش مصنوعی مانند NLP و مدل‌ های یادگیری عمیق، این ربات ‌ها را قادر می ‌سازد تا اهداف کاربران را درک کنند و به آن ها پاسخ دهند.

هوش مصنوعی و بیمه گیگ آینده

پیشرفت در هوش مصنوعی، همراه با رباتیک و اینترنت اشیا، قابلیت‌ های فناوری صنایع را تقویت می ‌کند. بسیاری از کارهای پیچیده که زمانی برای ماشین ها غیرممکن تلقی می شدند، امروزه به راحتی انجام می شوند. بسیاری پیش ‌بینی کرده‌ اند که هوش مصنوعی اقتصاد گیگ را از بین می ‌برد و ماشین ‌ها قدرت را در دست خواهند گرفت.

خدمات اشتراک سواری (48 درصد) یا تحویل (57 درصد) را در نظر بگیرید که سهم بزرگی از نیروی کار در ایالات متحده را تشکیل می دهد. خودروهای خودران که توسط هوش مصنوعی هدایت می شوند به طور بالقوه می توانند این روندها را در آینده مختل کنند.

با این حال، سوال مهمتر در اینجا این است که آیا می توان از چنین فناوری های گران قیمت و پیشرفته ای برای مشاغل کارمندی استفاده کرد؟ آیا شرکت های گیگ می توانند این ماشین ها را بخرند؟

در حال حاضر، پاسخ خلاصه خیر است. با این حال، حتی اگر این کار را انجام دهند، باز هم یک خودروی خودران در جاده وجود خواهد داشت که کالاها/مسافران آن یا یک کارگر سایبری منتظر بیمه شدن را به مقصد برساند.

بیمه گیگ صرف نظر از اینکه آن ها چه چیزی و چگونه بیمه می کنند، باقی می ماند و هوش مصنوعی به جای بداهه سازی، نقش بسیار بیشتری در پیشگیری از ریسک ها بازی خواهد کرد.

نتیجه

هوش مصنوعی یک فناوری بنیادین است که به رشد بیمه گیگ کمک کرده است. این بیمه ‌گران را قادر می ‌سازد تا نیازهای نیروی کار را برآورده کنند و شکاف پوششی را کاهش دهند. در چند دهه که هوش مصنوعی به جریان اصلی تبدیل شده است، شاید اقتصاد گیگ که توسط انسان ها اداره می شود را مختل کند و عصر اقتصاد گیگ را آغاز کند که توسط ماشین ها تامین می شود. در آینده، بیمه گیگ که از انسان ‌های امروزی محافظت می ‌کند، ممکن است به خوبی در خدمت و محافظت از ماشین ‌هایی باشد که عملیات گیگ از آن ها استفاده می ‌کنند.

منبع: https://www.tcs.com

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  −  2  =  1