قیمت دلار امروز ۱۴۰۲/۰۶/۲۸

دیروز قیمت دلار با کاهش ۳۰۰ تومانی به نیمه کانال ۴۹ هزار تومانی رسید. طی روزهای اخیر موجی از اخبار مساعد سیاسی بازار ارز را احاطه کرده است؛ اما به اعتقاد فعالان اقتصادی واکنش دلار به این اخبار چندان قابل توجه نیست.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، دیروز قطر به واشنگتن و تهران اعلام کرد که انتقال وجوه ایرانی به ارزش ۶ میلیارد دلار به بانک‌ «الدوحه» انجام شده است و این موضوع از سوی مسئولان مربوطه در ایران نیز تایید شد. قرار است در راستای این اقدام به زودی تبادل زندانیان دو تابعیتی انجام شود. این سیگنال در روز گذشته مهمترین موضوع مورد توجه معامله‌گران بازار ارز بود.

به گفته فرزین رئیس کل بانک مرکزی، قرار است بخشی از منابع ارزی داخلی بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز استفاده شود. این در حالی است که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی این رقم، درآمد دو ماه از فروش نفت در کشور نیز نیست و سیاست‌گذار با هدف کنترل قیمت دلار روی این‌گونه اخبار مانور می‌دهد.

گفتنی است دیروز قیمت دلار در بازارهای همسایه نیز کاهش داشت. دلار هرات با قیمت ۴۹ هزار و ۲۹۰ تومان معامله شد و قیمت دلار سلیمانیه هم به رقم ۴۸ هزار ۶۹۰ تومان رسید.

قیمت نرخ‌های مختلف

دیروز ۲۷ شهریور در سایت بازار متشکل ارزی اسکناس دلار بدون تغییر و با قیمت ۴۱ هزار و ۲۷۹ تومان عرضه شد. دلار حواله نیز با رقم ۳۷ هزار و ۵۲۷ تومان عرضه شد و تغییر قیمتی نداشت.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

روز گذشته اسکناس یورو با رقم ۵۲ هزار و ۷۶۰ تومان معامله شد و کاهش ۲۰۰ تومانی داشت. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی با رقم ۴۴ هزار و ۱۸ تومان عرضه شد و یوروی حواله نیز با با رقم ۴۰ هزار و ۱۶ تومانی عرضه شد و تغییر قیمتی نداشتند.

دیروز قیمت درهم امارات با رقم ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد. در سایت بازار متشکل ارزی قیمت حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۲۱۸ تومان مبادله شد.  اسکناس درهم نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۴۰ تومان عرضه شد. این ارزها در سایت بازار متشکل همچنان بدون تغییر قیمت عرضه شدند.

 منبع: تجارت نیوز

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

33  +    =  40