بانک‌های متخلف در پرداخت تسهیلات مسکن جریمه می‌شوند

کاهش قدرت اعتباردهی تمامی بانک‌های متخلف

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق قانون، اعتبار تمامی بانک‌هایی که در پرداخت تسهیلات ساخت همکاری نکرده‌اند، کاهش می‌یابد.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،ارسلان مالکی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر اراضی مورد نیاز برای ساخت بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های مختلف تعیین شده است و اجرای پروژه در بسیاری از شهر‌های کشور آغاز شده است.

به گفته وی در حال حاضر روند ساخت و اجرای پروژه مناسب بوده و در صورتی که منابع مالی لازم تزریق شود به طور قطع اجرای پروژه‌ها سرعت بیشتری خواهد گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بانک‌ها باید به کمک حوزه مسکن و طرح نهضت ملی مسکن بیایند چراکه طبق برنامه هفتم قدرت، وام دهی بانک‌های که همکاری نمی‌کنند و تسهیلات معوق دارند باید کاهش یابد و قدرت بانک‌های دولتی از جمله مسکن، ملی و سپه که طبق آمار با بخش مسکن و طرح نهضت ملی مسکن خوب کار کرده‌اند را باید اضافه کرد.

مالکی  گفت: کاهش قدرت وام‌دهی بانک‌ها در این حوزه به اجرا و تقویت تولید واحد‌های مسکونی کمک می‌کند و ما این اقدام را اجرایی کرده‌ایم.

وی افزود: اولویت وزارت راه و شهرسازی تسریع در طرح نهضت ملی مسکن است بنابراین به خوبی می‌دانیم که اگر این پروژه‌ها حتی یک روز زودتر به اتمام برسد، مشکل مسکن یک خانواده حل می‌شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

32  +    =  42