عیدی مستمری بگیران بیمه اجتماعی تا هفته آینده واریز می‌شود/ پرداخت ۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات به افراد تحت پوشش

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: در رابطه با زمان پرداخت عیدی بیمه‌شدگان صندوق اینچنین گفت: عیدی مستمری بگیران تا هفته آینده واریز می‌شود که مبلغ آن حدود یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان است.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، بیت‌اله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در نشست خبری که امروز برگزار شد با تبریک ایام الله بابرکت فجر اظهار کرد: فلسفه تاسیس صندوق براساس اصل۲۹قانون اساسی است که بیمه اجتماعی همگانی است و دولت باید برای همه احاد مردم آن را فراهم کند.

وی ادامه داد: سایر بیمه‌ها اجباری هستند و کشاورزان و روستائیان جز بیمه اجتماعی نبودند، چون صندوقی که تحت عنوان بیمه آن‌ها باشد، اصلا وجود نداشت. کشاورزان روستائان و عشایر برای خودشان کار می‌کردند و آحاد جامعه از امنیت غذایی آن‌ها استفاده می‌کنند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان افزود: قانونی به نام ساختار و نظام جامع تامین اجتماعی به تصویب مجلس رسید که طی آن کشاورزان و شهر‌های کمتر از ۲۰هزار نفر جمعیت توانستند خودشان را به صورت اختیاری بیمه کنند.

برقراری تصریح کرد: اختیاری بودن کاررا برای ما سخت‌تر می‌کند، زیرا نیاز به اطلاع رسانی قوی دارد هر چقدر اطلاع‌رسانی به مخاطبان جامعه هدف بیشتر باشد این جامعه هدف می‌توانند از خدمات صندوق بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به فراز و نشیب‌های زندگی گفت: کسانی که کار و تلاش می‌کنند و در اقتصاد ملی نقش دارند باید بیمه باشند تا اینده خودشان را تضمین شده ببینند.بیمه‌های اجتماعی حوزه‌های مهمی هستند که می‌توانند آینده افراد را تضمین کنند

رئسی صندوق بیمه کشاورزی به خدمات این صندوق اشاره کرد و گفت: کسانی که در این صندوق عضو می‌شوند حقوق مستمری دریافت می‌کنند و اگر کسی عضو بیمه اجتماعی کشاورزان شد و نتوانست کار کند و از کارافتاد با تایید پزشک، می‌تواند مستمری و حقوق دریافت کند.

برقراری مطرح کرد: اگر شخصی فوت کند خانواده او می‌توانند حقوق و مستمری بازماندگان را دریافت کنند همچنین افراد می‌توانند سابقه بیمه تامین اجتماعی خود را به این صندوق انتقال دهد. بحث درمان هم یکی از مباحث مهم صندوق است و درمان جامعه هدف توسط بیمه سلامت انجام می‌شود و دولت هم توجه ویژه‌ای به آن  دارد.
مستمری بگیران بیمه تکمیلی می‌شوند

وی به بیمه تکمیلی افراد تحت پوشش اشاره کرد و گفت: هدف ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر است بنابراین انشالله از  ابتدای سال آینده همه افراد بیمه شده  و مستمری بگیران تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند و حدود ۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات به افراد تحت پوشش پرداخت خواهد شد.

برقراری در رابطه با زمان پرداخت عیدی بیمه‌شدگان صندوق اینچنین گفت: عیدی مستمری بگیران تا هفته آینده واریز می‌شود که مبلغ آن حدود یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان است اما باید تصویب شود این در حالیست که تصویب رقم یک میلیون تومان آن «قطعی» است.

پرداخت دوسوم حق بیمه از سوی دولت

وی به پرداخت سهم بیمه از سوی دولت اشاره کرد و گفت: دولت در صندوق ما به عنوان کارفرما تعریف شده است و حدود دو سوم حق بیمه را پرداخت می‌کند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به اقدامات مهمی که برای اولین بار در صندوق انجام شده است اشاره کرد و گفت: برنامه راهبردی مبتنی بر نگاه بیمه ای یکی از اقدامات مهم صندوق است که ریل گذاری آن مبتی بر دانش است از چالش‌های پیش‌رو و احتمالی جلوگیری می‌کند.

۸۰۰هزار بیمه شده جدید طی دوسال

وی ادامه داد: محاسبات بیمه‌ای و افزایش پایداری صندوق، جذب بیمه شده جدید که حدود ۸۰۰هزار بیمه شده جدید طی دو سال جذب شده است که این عدد معادل ۶۳درصد دولت‌های قبل است.

برقراری افزود: تمدید بیمه شدگان و اقدامات مربوط به حفظ آن‌ها، میانگین ۴۳درصدی افزایش مستمری بگیران، پرداخت ۲۲هزار فقره وام به مستمری بگیران از دیگر اقدامت مهم این سازمان است.

وی بیان کرد: پوشش اجتماعی زنان حدود ۴۱درصد افزایش داشته است همچنین سطوح درآمدی صندوق امسال و سال گذشته حدود ۶۰درصد افزایش داشته که موجب پایداری و حفظ صندوق خواهد شد. حدود ۸۱درصد رشد در دارایی های صندوق داشته است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

4  ×  5  =