۵۰۰ میلیارد تومان حق بیمه دریافتی از مشترکان برق به‌خزانه واریز شد

مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق گفت که از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان حق بیمه صندوق بیمه حوادث طبیعی توسط توانیر از مشترکان اخذ و به‌حساب خزانه واریز شده است.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر)، «عبدالامیر یاقوتی» افزود: طبق قانون تشکیل صندوق بیمه حوادث طبیعی، در سال جاری باید به‌ازای هر منزل مسکونی ۷۶ هزار تومان حق بیمه توسط دولت و ۲۴ هزار میلیارد تومان حق بیمه توسط مردم از طریق قبوض برق و از سوی توانیر به‌حساب صندوق واریز شود.

قانون تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی مصوب ۱۳۹۹، آیین‌نامه اجرایی تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی ابلاغ شده است.

بر اساس آیین‌نامه اجرایی، این صندوق شامل صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی ساختمان که شامل زلزله، سیل، طوفان، صاعقه، سنگینی برف، رانش زمین، ریزش کوه و دریالرزه (سونامی) است.

بر اساس برنامه‌های این صندوق خسارت مالی و هزینه‌های مربوط به بازسازی یا تعمیر واحد مسکونی یا غیرمسکونی و سهم آنها از مشاعات ناشی از حوادث طبیعی که صندوق با رعایت حداکثر تعهد مقرر، متعهد به جبران آن است،
این صندوق همه واحدهای مسکونی و غیرمسکونی دارای انشعاب قانونی برق در مناطقی که احتمال وقوع هر یک از حوادث طبیعی وجود دارد، تحت پوشش بیمه پایه حوادث طبیعی ساختمان قرار می‌دهد.

با تصویب مجلس در قانون بودجه امسال، سالیانه ۱۰ هزار تومان از هر منزل مسکونی به‌عنوان حق بیمه ذکر شده در این قانون از طریق قبوض برق دریافت و صنعت برق به حسابی که در این زمینه در خزانه تعریف شده است، واریز می‌کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

5  +  1  =