مدیریت نقدینگی زنجیره تولید با اوراق گام بانک کشاورزی

بانک کشاورزی در اجرای برنامه بانک مرکزی به منظور مدیریت نقدینگی در اقتصاد کشور و تأمین غیرتورمی سرمایه در گردش زنجیره تولید به ویژه برای واحدهای کوچک ومتوسط، گواهی اعتبار مولد « گام» را به عنوان یک ابزار بازار محور با قابلیت نقل و انتقال در بازارهای پول و سرمایه، طی فرآیندی کاملا مکانیزه، ارائه می کند.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی،استفاده از «گام» تسهیلات جدیدی را برای تأمین اعتبار بنگاه‌های تولیدی فراهم می‌کند که بر اساس آن، تولیدکنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط، از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد «گام» در سررسید کرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می‌دهند.

این گزارش می افزاید: دارنده «گام» می‌تواند آن را تا زمان سررسید نزد خود نگه دارد یا به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد. همچنين 25 درصد اوراق گام براي متقاضيان دوم به بعد، قابل تنزيل و معامله در بازار سرمايه است  و امكان استفاده از اوراق گام براي پرداخت ماليات، بيمه تامين اجتماعي و ديون دولتي براي متقاضيان سوم به بعد نيز وجود دارد.

شایان ذکر است، بانك كشاورزي اولين بانك در سيستم بانكي کشور است كه فرايند صدور اوراق گام را به صورت كاملا مكانيزه پياده سازي کرده و آماده ارائه اين خدمت به بنگاه هاي توليدي است.

بر اساس این گزارش، کمک به رونق تولید، رفع موانع پولی، هدایت منابع مالی به فعالیت‌های مولد اقتصادی و تأمین سرمایه درگردش سالم و پایدار برای واحدهای تولیدی، از اهداف بانک کشاورزی برای ارائه خدمت گواهی اعتبار مولد «گام» است.

متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه اوراق «گام» به شعب بانک کشاورزی در سراسر کشور مراجعه فرمایند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

19  −  15  =