پایان بورس امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ / مسیر سهم‌های کوچک و بزرگ بازار جدا شد

شاخص کل صعودی شد / شاخص هم‌وزن کاهش ارتفاع داد / ارزش معاملات خرد به ۳.۳ همت رسید / حجم معاملات خرد ۸.۶ میلیارد برگه سهم شد / ۲۸۳ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد

معاملات بازار سهام در روز گذشته، پس از نوسانات صعودی دلار سرکوب شده بود. اما در بورس امروز با کاهش ریسک‌‌های سیستماتیک و هیجان بازار ارز، معاملات با آرامش بیشتری بسته شد و شاخص کل صعودی بود.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از تجارت‌نیوز، معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با افزایش پنج هزار و 641 واحدی که معادل 0.25 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 250 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر اما قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام کاهش داشته است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 128 واحد که معادل 0.02 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 759 هزار و 696 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را هشت میلیارد و 600 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را سه هزار و 377 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

مانند روند روز معاملاتی گذشته ورود و خروج پول حقیقی، این عدد در روز جاری منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 283 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، این است که تا لحظه تنظیم این گزارش حدود هفت میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم ذوب، فزر و خودرو بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، دی و شستا به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

زقیام با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، کسعدی نیز با افت 5.72 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های فزر، چکاپا و ستران تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های ستران، چافست و سپاها ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نمادهای ذوب، خگستر و اخابر خارج شده است.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های فکمند، وارس و دهدشت رقم خورد. همچنین وبصادر در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد سپیدار بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

4  +  5  =