پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳/ کاهش قیمت در بازار طلا ادامه دارد؟

قیمت طلا و سکه در هفته گذشته با بازدهی منفی به کار خود پایان داد. این روند کاهشی متاثر از افت قیمت دلار بود. با این وجود در صورتی که دلار در هفته پایانی فروردین گران شود همین موضوع روند قیمت‌ها در بازار طلا را افزایشی می‌کند.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه هفته سوم فروردین را با بازدهی منفی به پایان رساند. افت قیمت‌ در خانواده سکه‌ها در هفته گذشته میلیونی بود و سکه امامی را به کانال ۴۳ میلیون تومانی برگرداند.

طلای جهانی، قیمت طلا و سکه را گران می‌کند؟

فعالان بازار طلا معتقدند در فراز و فرودهای بازار طلا در هفته‌های گذشته روند تقاضا در این بازار تغییری نکرده است. آنها می‌گویند شرایط بازارهای جهانی تاثیر مستقیمی بر روند قیمت طلا و سکه در بازار داخلی دارد.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش قیمت طلای جهانی افزایشی است و با رقم ۲۳۹۶ دلاری معامله می‌شود؛ به این معنا که به بیشترین قیمت تاریخی خود رسیده است.

سکه بهار به کانال ۴۰ میلیون تومانی برگشت

سکه امامی روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین با قیمت ۴۳ میلیون و ۷۰۶ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار روی رقم ۴۰ میلیون و ۲۹۵ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است در چهارمین روز معاملاتی هفته نیم‌ و ربع‌سکه به ترتیب با قیمت ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی و ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی معامله شدند.  سکه گرمی روی رقم ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی ایستاد.

قیمت طلا در چهارمین روز معاملاتی هفته افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رقم ۱۵ میلیون ۶۹۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار روی رقم سه میلیون و ۶۲۳ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز رقم سه میلیون و ۵۷۵ هزار تومان شد.
لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

5  ×  9  =