چهار اپراتور آمریکا به‌دلیل فروش غیرقانونی اطلاعات مشتریان، 200 میلیون دلار جریمه شدند

این چهار اپراتور قصد دارند به این جریمه اعتراض کنند و درخواست تجدیدنظر دارند.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از دیجیاتو،کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) چهار اپراتور موبایل AT&T، ورایزن، T-Mobile و اسپرینت را به‌دلیل اشتراک‌گذاری و فروش غیرقانونی داده‌های مشتریان، نزدیک به 200 میلیون دلار جریمه کرد. این چهار اپراتور قصد دارند به این جریمه اعتراض کنند، با این استدلال که این دستور فاقد ارزش قانونی است.براساس بیانیه FCC، این کمیسیون می‌گوید این چند اپراتور اطلاعات موقعیت مکانی مشتریان خود را به شرکت‌های واسط یا تجمیع‌کنندگان فروخته‌ و سپس این شرکت‌ها نیز این اطلاعات را در اختیار ارائه‌دهندگان خدمات مبتنی بر موقعیت مکانی شخص ثالث (مانند شرکت‌های تبلیغاتی) گذاشته‌اند. FCC ادعا می‌کند که این اپراتورها حتی پس از آنکه مطلع شدند این داده‌ها به دست شرکت‌های شخص ثالث می‌رسد، همچنان دسترسی به اطلاعات را محدود نکردند.

جریمه چهار اپراتور بزرگ آمریکایی

رقم این جریمه‌ها مجموعاً نزدیک به 200 میلیون دلار است، اما سهم هر اپراتور تفاوت دارد. T-Mobile با 80 میلیون دلار، با بزرگ‌ترین جریمه مواجه است. اسپرینت که از زمان شروع تحقیقات با T-Mobile ادغام شد، با جریمه 12 میلیون دلاری روبه‌رو شد. AT&T حدود 57 میلیون دلار و ورایزن نیز حدود 47 میلیون دلار جریمه شدند.

این اپراتورها به این جریمه‌ها اعتراض کرده‌اند. T-Mobile می‌گوید: «ما مسئولیت خود را برای حفظ امنیت داده‌های مشتری بسیار جدی می‌پذیریم و همیشه از تعهد FCC برای محافظت از مصرف‌کنندگان حمایت کرده‌ایم. اما این تصمیم اشتباه و جریمه نیز بیش‌ازحد است.»

AT&T هم در بیانیه‌ای گفت: «حکم FCC فاقد ارزش قانونی است. این [حکم] ناعادلانه ما را مسئول نقض شرایط قرارداد توسط یک شرکت دیگر می‌داند و اقدامات فوری ما برای رسیدگی به این امر را نادیده می‌گیرد.» همچنین AT&T می‌گوید که FCC پیش‌ازاین این شرکت را به‌دلیل ارائه موقعیت مکانی در مواقع اضطراری پزشکی و امدادرسانی جاده‌ای تشویق کرده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

9  +  1  =