امکان ثبت الکترونیکی مجوز مشاوره روانشناسی برای متقاضیان فراهم می‌شود

دبیر هیات مقررات‌زدایی در نامه‌ای به رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره اعلام کرد: از تاریخ لازم الاجراشدن احکام قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها از اول خرداد ماه 1403 ثبت درخواست مجوز مشاوره روانشناسی برای متقاضیان باز خواهد شد.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از شادا، در متن نامه سید امیر سیاح رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار و دبیر هیات مقررات زدایی به رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره آمده است:

جناب آقای دکتر عل فتحی آشتیانی
رئیس محترم سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران

با اهدای سلام و آرزوی توفیق روزافزون؛ همانطورکه مستحضرید؛ قانون تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها در1403/02/17 توسط رئیس جمهور محترم برای اجرا ابلاغ شده و در تبصره۴ ماده۱۳ این قانون تصریح شده است: «سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران موظف است تمامی مراحل صدور، تمدید، توسعه، اصلاح و تعلیق هرگونه مجوز خود را صرفاً از طریق درگاه ملی مجوزها و به صورت الکترونیکی انجام دهد.

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، از تاریخ لازم الاجراشدن احکام این قانون (1403/3/01) ثبت درخواست «مجوز مشاوره روانشناسی» برای متقاضیان باز خواهد شد و شرایط صدور این مجوز به قبل از 1402/03/09( تاریخ صدور حکم دیوان عدالت اداری درباره این مجوز) بازخواهد گشت.بر‌این اساس خواهشمند است دستور فرمایید:

  1. ثبت درخواست صدور «مجوز مشاوره روانشناسی»، خارج از درگاه ملی مجوزها متوقف شود.
  2. از آنجا که براساس حکم ماده ۶ قانون تسهیل صدور مجوزها، مجوزهای کاغذی فاقد شناسه یکتا از درگاه ملی مجوزها از 1403/02/26 بی‌اعتبار خواهند بود، اطلاعات کامل همه صاحبان مجوزهای روانشناسی فاقد شناسه یکتای درگاه ملی مجوزها در قالب فایل پیوست به این مرکز ارسال شود؛ تا برای ایشان، شناسه یکتا صادرشود.
  3. به لحاظ ضرورت نظارت بر عملکرد مشاوران روانشناسی، در اجرای حکم بند (ز) مصوبه هفتاد و هفتم هیأت مقررات‌زدایی ابلاغی 1403/06/12 ،سامانه نظارت پسینی بر مشاوران روانشناسی که در آن سازمان تهیه شده، فعالیت خود را شروع کند؛ تا انشاءالله عملکرد مشاوران روانشناسی تحت نظارت کامل و مؤثر آن سازمان قرار گیرد.
لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  −  1  =  5