دعوت وزیر خارجه ترکیه از علی باقری کنی برای حضور در یک نشست مهم

هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با علی باقری کنی، شهادت رئیس جمهور، وزیر خارجه و همراهان‌شان را تسلیت گفت.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از ایسنا، هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه شامگاه روز دوشنبه در  گفت‌وگوی تلفنی با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه، کشورمان شهادت رییس‌جمهور، وزیر خارجه و همراهان ایشان را تسلیت گفت و برای ایشان آرزوی رحمت و مغفرت کرد.

وزیر خارجه ترکیه در این گفت‌وگو  افزود: دوستان واقعی در شرایط سخت در کنار یکدیگر هستند و دولت و ملت ترکیه، در این شرایط دشوار و اندوهناک، در کنار دولت قدرتمند و ملت استوار ایران هست.

علی باقری نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تشکر از  ابراز تسلیت، همدردی و حمایت‌های دولت و مردم مسلمان ترکیه، روابط دوستانه و برادارانه جاری بین دو کشور را متکی به اشتراکات فراوان دینی، تاریخی، تمدنی و ایفای نقش شخصیت‌های صادق و بزرگی همچون شهیدان دکتر رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان برشمرد و بر تداوم همکاری دو کشور بزرگ جهان اسلام برای توقف نسل کشی رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد.

هاکان فیدان همچنین از  باقری برای شرکت در نشست اضطراری وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان دی هشت در خصوص بحران غزه در ترکیه دعوت به عمل آورد.

گروه دی ۸ (D۸)، گروهی اقتصادی متشکل از هشت کشور در حال توسعه اسلامی شامل ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است.
اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟