ترکیب جدید شورای سیاستگذاری اصلاحات در شهریور

حبیب‌زاده با بیان اینکه ترکیب قطعی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به‌زودی مشخص می‌شود، گفت: بعد از تشکیل این شورای به موضوع مصادیق انتخاباتی ورود می‌کنیم.

به گزارش ریسک نیوز،افشین حبیب‌زاده عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار درباره برنامه حزب اسلامی کار برای انتخابات 96، خاطرنشان کرد: حزب اسلامی کار در چارچوب فعالیت اصلاح‌طلبان در انتخابات ورود می‌کند و هنوز بطور رسمی کار خود را شروع نکرده اما در آینده نزدیک این کار را خواهیم کرد و اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه حزب اسلامی کار نیز در قالب «شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان» فعالیت می‌کند، گفت: هنوز در «شورای هماهنگی جبهه اصلاحات» درباره ترکیب شورای سیاستگذاری بحثی صورت نگرفته اما حداکثر در اوایل شهریور و یا جلسه آینده، این اتفاق می‌افتد و به محض قطعی شدن ساختار شورای عالی سیاستگذاری، اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

وی درباره جلسه اخیر اعضای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با رئیس دولت اصلاحات، خاطرنشان کرد: در این جلسه به جمع‌بندی رسیدیم که این شورا به فعالیت خودش برای انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر ادامه دهد و البته جزئیاتی دارد که در هفته‌های آینده اعلام می‌شود.

حبیب‌زاده درباره برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات سال آینده، اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که مانند انتخابات مجلس به اجماع کامل برسیم. نظر شخصی من این است اجماعی مانند انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و شورای شهر وجود داشته باشد و یکپارچه و هماهنگ بتوانیم هم‌افزایی داشته باشیم و انتخابات را پیش ببریم.

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار با بیان اینکه آنچه مهم است انسجام گروه‌های سیاسی در جهت تحقق اهداف ملی است و اصلاح‌طلبان هم این اهداف را دنبال می‌کنند، گفت: تلاش می‌کنیم با انسجام و وحدت کار خود را در انتخابات پیش ببریم و بصورت یکپارچه درباره ارائه لیست اقدام کنیم.

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان درباره انتخاب محمدعلی نجفی به‌عنوان مسئول کارگروه اصلاح‌طلبان برای انتخابات شوراها، گفت: کمیته‌ای از طرف شورای مشورتی تشکیل شد که این کمیته چند وظیفه را برعهده دارد و قرار است پیش‌نویس برنامه این کمیته برای انتخابات شوراها، در شورای عالی سیاستگذاری قطعی شود.

وی افزود: این کمیته شاخصهای انتخاب کاندیداها را بررسی می‌کند و پس از تهیه و تدوین برنامه‌ها، آن را تقدیم شورای عالی سیاستگذاری می‌کند تا تصمیم‌گیری قطعی شود.

حبیب‌زاده درباره کاندیدای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری و احتمال حمایت از آقای روحانی، خاطرنشان کرد: ما هنوز تصمیمی در این زمینه بطور مشخص در دستور کار قرار ندادیم و بعد از تشکیل شورای عالی سیاستگذاری به این موضوع ورود می‌کنیم. البته درحال حاضر تنهاکاندیدای اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست‌جمهوری آقای روحانی است.

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار درباره ترکیب شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، تصریح کرد: ترکیب شورا تفاوتی با شوراهای قبلی ندارد.  این شورا ترکیبی از احزاب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و چند حزب خارج از شورای هماهنگی است اما تفاوت چندانی با قبل ندارد و عنوان آن هم «شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان» است.

وی افزود: ترکیب قطعی  و نحوه فعالیت در جلسه‌ای که به‌زودی تشکیل خواهد شد، مشخص می‌شود و توسط سخنگوی این شورا و یا رئیس آن اعلام می‌شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

39  −    =  32