تقویم اداری عربستان میلادی شد

دولت عربستان سعودی به دلیل مواجهه با بحران «کسری بودجه» تقویم اداری این کشور را از قمری به میلادی تبدیل کرد تا بدین ترتیب کارمندان سالانه نیمی از حقوق یک ماه خود را از دست بدهند.

به گزارش ریسک نیوز،تقویم اداری عربستان از قمری به میلادی تبدیل شد

مصوبه هیأت وزیران دولت سعودی در خصوص تبدیل تقویم اداری این کشور از قمری به میلادی از امروز یکشنبه اجرایی می شود.بر اساس این گزارش، با جایگزین شدن تقویم میلادی به جای تقویم هجری قمری، کارمندان در عربستان روز ۲۵ هر ماه میلادی حقوق ماهیانه خود را دریافت می کنند در حالی که طبق روندی که تاکنون اجرا می شد، کارمندان روز ۲۵ هر ماه قمری حقوق خود را دریافت می کردند. هر سال قمری حدود ۱۵ روز از سال میلادی کوتاه‌تر است.

استفاده از تقویم میلادی یکی از مصوبات اخیر هیئت وزیران عربستان سعودی است که شامل لغو یا تعدیل برخی مزایا و پاداش های کارمندان دولت و اصلاحاتی در زمینه اضافه کار و لغو پرداخت پاداش آخر سال در سال کنونی (۱۴۳۸ هجری) و لغو هرگونه افزایش هنگام تمدید قراردادهای کاری یا امضای قراردادهای جدید می شود.

با تغییر تقویم هجری به میلادی هر کارمند در عربستان ۱۵ روز از دستمزد سالانه خود را از دست می‌دهد.

گفتنی است، در حال حاضر به دلیل هزینه های هنگفت شاهزادگان سعودی در داخل و ماجراجویی های آنها در خارج از کشور، عربستان سعودی با کسری بودجه مواجه شده که طی 10 سال اخیر بی سابقه بوده است.

 

منبع: مهر

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

1  ×    =  4