قتل دردناک پسر ۶ ساله در هاله‌ای از ابهام

۱۸ روز از زمان قتل «عبدالرئوف» شش‌ساله در شهرستان چابهار سپری شده است و درحالی‌که گفته می‌شود هفت متهم با سابقه سرقت مسلحانه دستگیر شده‌اند، ابهام‌ها و شایعاتی این جنایت را در هاله‌ای از ابهام فرو برده ‌است.

قتل پسر 6 ساله همچنان در هاله‌ای از ابهام

پس از آن سارقان اقدام به تیراندازی کردند و گلوله‌ای از پشت خودرو به سر «عبدالرئوف» اصابت کرد و موجب مرگ او شد.  یکی از بستگان عبدالرئوف شش‌ساله گفت: خانواده این کودک شش‌ساله در روز عید قربان برای دید و بازدید به خانه خاله این پسربچه رفته بودند و درحالی‌که ساعتی از نیمه‌شب گذشته بود در حال بازگشت به خانه خود دچار این حادثه شدند. بلافاصله پس از این ماجرا و درحالی‌که در مراسم خاکسپاری این پسربچه نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی و همین‌طور «یعقوب جدگال»، نماینده پیشین چابهار، نیز حضور داشتند در روز پنجشنبه ۲۵ شهریور عده‌ای از مردم چابهار مقابل فرمانداری این شهر تجمع و نسبت به وضع امنیت اعتراض کردند.  

 اینک و درحالی‌که ۱۸ روز از زمان وقوع این جنایت سپری شده شایعاتی در شهر چابهار این ماجرا را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است. قادر یکی از شهروندان چابهار درباره این شایعه به خبرآنلاین گفت: شنیده‌‌ام تیراندازی به سمت این پسربچه آن‌گونه که گفته‌اند، نبوده است. شنیده‌ام افرادی با حضور در مقابل خانه این خانواده زنگ در را به صدا درآوردند و تصور می‌کردند پدر عبدالرئوف برای بازکردن درمی‌آید و به‌همین‌دلیل شروع به تیراندازی کردند غافل از اینکه پسر شش‌ساله در را باز می‌کند. 

قادر همچنین درباره شنیده‌هایش توضیح داد: گفته می‌شود موضوع تیراندازی به‌وسیله سارقان مسلح ساختگی است و موضوع اختلافات بین پدر عبدالرئوف و افرادی بوده که اقدام به تیراندازی کرده‌اند.

 بااین‌حال، هنوز پلیس و دستگاه قضائی درباره این شایعه اظهارنظری نکرده‌اند. همین سکوت سبب شده مردم شهر با قراردادن دو ماجرای تیراندازی یعنی حادثه منجر به قتل «عبدالرئوف» و تیراندازی به سرنشین یک تویوتا مقابل فرمانداری چابهار کنار یکدیگر، این حوادث را ناشی از اختلافات قومی و قبیله‌ای توصیف کنند. حال آنکه مسئله سارقان مسلح در چابهار رفته‌رفته به زخمی کهنه در این شهر تبدیل می‌شود که نباید از آن غافل شد.

 

منبع: روزنامه شرق

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

2  ×  1  =