قیمت پرواز عتبات عالیات گران شد

مقایسه نرخ توافق شده بلیت پرواز عتبات عالیات برای اربعین امسال با نرخ‌های سال گذشته نشان می‌دهد قیمت پرواز به نجف و بغداد تا ۳۰ درصد گران شده، ضمن آن‌که مانند سال‌های اخیر ایرلاین‌ها یکماه مانده به ایام اربعین حسینی به نابسامانی بازار دامن زده‌اند.

به گزارش ریسک نیوز،افزایش 16 درصدی قیمت بلیت پرواز تهران-نجف- تهران

 انجمن شرکت‌های هواپیمایی روز گذشته نرخ جدید بلیت پرواز عتبات عالیات را که حاصل برگزاری جلسات متعدد ایرلاین‌های داخلی با سازمان هواپیمایی کشوری را اعلام کرد. بر این اساس برای بازه زمانی 23 آبان‌ماه تا 5 آذر سال جاری نرخ بلیت پرواز تهران-نجف-تهران و مشهد -نجف-مشهد به ترتیب یک میلیون و 100 هزار و یک میلیون و 350 هزار تومان تعیین شده است.

همچنین بلیت پرواز رفت و برگشت مشهد-بغداد نیز یک میلیون و 350 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. مقایسه نرخ های جدید با نرخ‌های سال گذشته حکایت از افزایش 16 درصدی قیمت بلیت پرواز تهران-نجف- تهران و رشد حدود 30 درصدی نرخ پرواز تهران-بغداد-تهران دارد. سال گذشته نرخ بلیت دو مسیر پروازی رفت و برگشت تهران-نجف 950 هزار تومان و رفت و برگشت تهران-بغداد 850 هزار تومان بود.

نرخ بلیت پرواز مشهد-نجف-مشهد و مشهد-بغداد-مشهد در اربعین سال گذشته به ترتیب یک میلیون و 200 هزار تومان و یک میلیون و 100 هزار تومان تعیین شده بود. مقایسه نرخ‌های امسال با نرخ بلیت پروازهای پارسال حاکی از آن است که بلیت رفت و برگشت مشهد-نجف 12.5 درصد و رفت و برگشت مشهد-بغداد 22.7 درصد گران شده است.

با وجود آن‌که برای نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات بین ایرلاین‌ها و سازمان هواپیمایی توافق شده، اما در عمل شرکت‌های هواپیمایی بی توجه به این مسئله مانند سال‌های گذشته با راهکاری به نام "چارتر" بازار حمل‌ونقل هوایی مسافری در ایام اربعین حسینی را نابسامان کرده‌اند.

سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی سال گذشته در چنین روزهایی با اشاره به این‌که سال گذشته (93) بلیت پرواز تهران-نجف-تهران بین یک میلیون و 200 تا دو میلیون 200هزار در اختیار مردم قرار می‌گرفت به تسنیم گفته بود: طی سال‌های اخیر در حق مردم اجحاف می‌شد و دلالان بلیت‌های این پرواز را با چند برابر قیمت واقعی می‌فروختند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

41  −    =  34