برخورد دو قطار مترو درخط پنج متروی تهران حادثه آفرید + فیلم

ساعتی قبل متروی خط کرج – تهران پس از برخورد با یک قطار دیگر، از ریل خارج شد.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، صبح امروز مترو یکی از قطارهای خط 5 مترو کرج – تهران از ریل خارج شد. مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور درباره این حادثه گفت: 10 نفر از مسافرین مترو آسیب دیده‌اند، یکی از مصدومین بدحال است، 15 آمبولانس در محل مستقر هستند، اورژانس هوایی آماده باش است.

کامران آزادی، قائم مقام عملیات شرکت متروی تهران گفت: ساعت 7،10 دقیقه صبح امروز، قطار تندرو که از مسیر کرج-گلشهر به سمت ایستگاه تهران (صادقیه) در حرکت بود با قطار عادی در ایستگاه چیتگر برخورد کرد و از ریل خارج شد.

وی همچنین اعلام کرد: مرحله به مرحله همکارانمان در حال جداسازی واگن‌ها هستند و تا یک ساعت دیگر می‌توانیم زمان دقیق بازگشایی مسیر را اعلام کنیم.

در حالی که در ابتدای وقوع حادثه، تعداد مصدومان 10 نفر اعلام شده بود، دقایقی پیش سخنگوی اورژانس اعلام کرد 22 نفر تاکنون در این حادثه مصدوم شده‌اند که حال یکی از آنها نامناسب اعلام شد.

سید جلال ملکی؛ سخنگوی آتش‌نشانی تهران نیز درباره جزئیات این حادثه گفت: ساعت 7:08 صبح امروز حادثه برخورد دو قطار در ایستگاه مترو چیتگر به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند و به محض رسیدن به محل حادثه مشاهده کردند دو دستگاه قطار با همدیگر برخورد کرده‌اند.

وی تصریح کرد: تعدادی از مسافران خودشان از قطار پیاده شده بودند اما تعدادی نیز به دلیل کیپ یا تخریب شدن برخی از درها، قادر به خروج نبودند که آتش‌نشانان به کمک آنها رفته و حدود 18 نفر از از واگنها خارج کردند.

ملکی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه هیچ شعله‌وری و آتش‌سوزی در پی نداشت، افزود: تمام مصدومان این حادثه تحویل عوامل اورژانس شدند.

به گفته سخنگوی آتش‌نشانی تهران، علت این حادثه توسط کارشناسان و متخصصان شرکت بهره‌برداری مترو اعلام خواهد شد.

منبع: تسنیم

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  −  5  =  1