هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۰۵/۰۵

بارش باران در اکثر تنقاط کشور به جز مناطق غربی

طبق پیش بینی سازمان هواشناسی، در اردبیل، گیلان، مازندران، مناطقی از دامنه جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین البرز و تهران بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید و رعد و برق رخ می‌دهد همچنین بارش در استان‌های کرمان، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، پنج شنبه بارش علاوه بر اردبیل، سواحل دریای خزر، جنوب شرقی و جنوب برخی مناطق کشور دامنه‌های زاگرس مرکزی نیز گسترش می‌یاید.

شنبه رگبار پراکنده در نوار شمالی به ویژه در ارتفاعات البرز مرکزی رخ می‌دهد. در جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان، شمال هرمزگان فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، جنوب خوزستان بارش با شدت کمتری نسبت به روز‌های قبل ادامه خواهد داشت.

یکشنبه رگبار پراکنده در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، هرمزگان، فارس کهکیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری رخ خواهد داد.

طی سه روز آینده در شمال شرق و شرق کشور و برخی نقاط استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم قزوین مرکزی و شمال اصفهان وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود که موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق خواهد شد. از روز جمعه وزش باد در شمال شرق و شرق کشور افزایش می‌یابد.

دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس تا جمعه مواج است. پنج شنبه و جمعه دریای خزر مواج است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  3  =  18