هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۲/۳۱

تداوم رگبار باران و وزش باد در برخی از مناطق کشور

امروز، یکشنبه، در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر و مناطقی از دامنه‌های جنوبی البرز، زاگرس مرکزی، مرکز، جنوب و جنوب شرق رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد و در شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، دوشنبه، در نیمه غربی کشور جوی پایدار همراه با روند افزایشی دما حاکم می‌شود، اما در نوار شرقی شامل خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد. سه شنبه، در برخی مناطق واقع در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال هرمزگان نیز بارش رخ می‌دهد. چهارشنبه، در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

شایان ذکر است یکشنبه در بیشتر مناطق کشور سرعت وزش باد افزایش می‌یابد. همچنین دوشنبه در دامنه‌های جنوبی البزر و برخی مناطق مرکز، غرب و جنوب شرق، سه شنبه در شمال شرق و شرق و چهارشنبه در شرق وزش باد شدید گاهی با خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود. دمای هوا امروز در دامنه‌های جنوبی البرز بطور نسبی کاهش یافته و از دوشنبه تا آخر هفته در این مناطق افزایش می‌یابد.

یکشنبه و دوشنبه تنگه هرمز و شمال خلیج فارس و از دوشنبه تا چهارشنبه شرق دریای عمان مواج است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  9  =  36