کاهش شاخص کل بورس امروز ۱۴۰۲/۰۷/۱۶

بورس اوراق بهادار تهران امروز هم در یک روند رو به کاهش قرار گرفت و نسبت به روز گذشته 2.51 درصد کاهش یافت و به رقم 2 میلیون و 1268 واحد رسید. همچنین شاخص هموزن با کاهش 26 هزار و 19 واحد به رقم 683 هزار و 247 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 7 میلیون و 14 هزار میلیارد تومان رسید.

  • به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، معامله‌گران امروز بیش از 9.7 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 416 هزار فقره معامله و به ارزش 5680 میلیارد تومان داد و ستد کردند. شاخص کل و شاخص قیمت در بورس امروز با معیار وزنی ـ ارزشی 2.51 درصد کاهش یافتند.
  • این دو شاخص با معیار هموزن 3.67 درصد کاهش یافتند. شاخص آزاد شناور 2.55 درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس 2.98 درصد افت کرد. شاخص بازار دوم بورس 1.99 درصد افت کرد.

  • امروز نمادهای فولاد مبارکه، پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت اصفهان، شستا، گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت بندرعباس و مپنا به ترتیب بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از خود به‌جای گذاشتند.

  • در فرابورس ایران هم شاخص کل با کاهش 659 واحد به رقم 25 هزار و 25 واحد رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و 390 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس 439 هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از 4.4 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 210 هزار فقره معامله و به ارزش 26 هزار و 362 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

  • امروز شاخص کل و شاخص قیمت در فرابورس با 2.57 درصد کاهش همراه شدند. این دو شاخص با معیار هموزن 4.45 درصد کاهش یافتند. شاخص بازار اول فرابورس 4.04 درصد کاهش یافت.

  • شاخص بازار دوم فرابورس 2.04 درصد کاهش یافت. نمادهای آریاساسول، مالی سپهر صادرات، ایران خودرو دیزل، انتخاب الکترونیک، بیمه پاسارگاد، فولاد هرمزگان و صبا تامین بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از خود به‌جای گذاشتند.

  • ببه گفته رئیس سازمان بورس عمده سهام بنیادی در بورس ارزنده است و سهامداران نباید تحت تأثیر جوهای روانی و خارج از بازار سهام ارزنده خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بفروشند و بلکه باید در ایام رونق اقدام به فروش سهام کنند.

  • در حال حاضر 60 میلیون ایرانی معادل حدود 75 درصد جمعیت کشور در بورس حضور دارند. این بازار به محلی برای تامین مالی اقتصاد کشور تبدیل شود، اما ریسک‌هایی که از بیرون بازار بر آن تحمیل می‌شود، باعث ترس سرمایه‌گذاران خرد می‌شود که این رفتارهای هیجانی مزید بر علت در کاهش شاخص بورس می‌شود.

  • سرمایه‌گذاری همراه با ریسک و نوسان است و کسانی که دید بلندمدت دارند، می‌توانند در بازار پاداش‌هایی از قبیل سهام جایزه و حق تقدم‌ها، رشد قیمت سهم و حق سود سهام دریافت کنند.

  • منبع فارس
لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

8  ×  1  =