بیمه‌های دریایی تدوین شود

رئیس اتحادیه حمل‌ونقل دریایی اعلام کرد

رئیس اتحادیه حمل‌ونقل دریایی با اشاره به عدم اجرای کامل مصوبه دولت برای عرضه سوخت به شناورها کفت: امیدواریم آیین‌نامه بیمه‌های دریایی در اسرع وقت توسط بیمه مرکزی تدوین شود.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از فارس احمد هاشمی درخصوص وضعیت حمل و نقل دریایی کشور گفت: به دلیل مسائل تحریم برای حمل و نقل کالا با برخی مشکلاتی روبه‌رو هستیم.

رئیس اتحادیه تعاونی‌های حمل‌ونقل دریایی با بیان اینکه حمایت دولت از ما کافی نیست، گفت: در بحث هدفمندی یارانه‌ها دولت در سال 89 مصوبه‌ای گذراند که طبق آن به شناورهای ایرانی داخل آب‌های کشور سوخت یارانه‌ای 150تومانی داده شود، اما شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی این مصوبه را اجرا نمی‌کند که این  موضوع ما را به مشکلاتی مواجه کرده است.

وی افزود: در مصوبه دولت، دریافت سوخت یارانه‌ای برای شناورهای باری و صیادی ذکر شده اما در حال حاضر فقط شناورهای صیادی آن را دریافت می‌کنند. 

به گفته هاشمی، طبق مصوبه دولت در آب‌های داخلی سوخت باید با قیمت 150 تومان و در آب‌های مشرف خلیج فارس 350 تومان عرضه شود.

 وی تصریح کرد: شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی هیچ دلیلی برای اجرا نکردن مصوبه دولت ندارد و حتی در بخشنامه‌ به زیرمجموعه‌اش، بند مربوط به سوخت 150 تومانی را حذف کرده است.

 

* آیین‌نامه بیمه‌های دریایی تدوین شود

 

رئیس اتحادیه حمل و نقل دریایی درخصوص وضعیت بیمه شناورها گفت: از حدود 5 سال پیش به دلیل خسارت زیادی که صاحبان شناورها متحمل می‌شدند، اقدام به این کار شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر شناورها تحت پوشش بیمه باربری، بیمه بدنه کشتی و بیمه مسئولیت خدمه هستند.

هاشمی با بیان اینکه تاکنون هیچ شرکتی به صورت تخصصی وارد بیمه‌های دریایی نشده است، ابراز امیدواری کرد: آیین‌نامه بیمه‌های دریایی در اسرع وقت توسط بیمه مرکزی تدوین شود.

رئیس اتحادیه حمل و نقل دریایی اضافه کرد: هم‌اکنون 4300 شناور باری و 200 شناور مسافری زیر نظر این اتحادیه هستند که اغلب آنها تحت پوشش بیمه هستند.

 وی با بیان اینکه موضوع حمل و نقل دریایی و مسائل مرتبط با آن کاملاً تخصصی است، گفت: در یک سال گذشته قراردادی با یکی از شرکت‌های بیمه خصوصی داشتیم که متأسفانه به خوبی به تعهداتشان عمل نکرد و الان در حال استعلام برای پیدا کردن یک شرکت بیمه با شرایط بهتر هستیم.

 

* نوسازی ناوگان و استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها در حمل و نقل

 

رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق تعاون ایران گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بالای تعاونی‌ها در حوزه حمل و نقل شهری، باری و دریایی، جلسات این کمیسیون به طور منظم برگزار می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر نیاز به نوسازی در ناوگان حمل و نقل کشور وجود دارد که یکی از برنامه‌های امسال انجام این کار است و انتظار کمک از سوی دولت در این زمینه داریم.

 این مقام مسئول با اشاره به اینکه نوسازی ناوگان جاده‌ای، باری و دریایی به نفع دولت و ملت است،گفت: برای مثال در اتحادیه ما شناوری در حال طراحی مطابق با استانداردهاست که با  اتمام آن، نوسازی شناورهای موجود بر اساس آن انجام شود. 

به گفته هاشمی جلسه بعدی کمیسیون حمل و نقل اتاق تعاون دوشنبه آینده برگزار می‌شود که دستور آن جلسه بررسی مشکلات و ظرفیت‌های حمل و نقل کشور و همچنین بحث راجع به همایشی که دوماه آینده در این حوزه برگزار خواهد شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

3  ×    =  30