نرخ سهام بیمه میهن در فرابورس مشخص شد

مدیرعامل فرابورس از بازگشایی نماد شرکت بیمه میهن در بازار دوم خبرداد و افزود: این شرکت به عنوان پنجمین شرکت بیمه­ای در فرابورس بازگشایی شد و میانگین قیمت پایانی آن در روز اول هزار و ۳۳۳ ریال تعیین شد.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از ایرنا مصطفی امید قائمی گفت: شرکت بیمه میهن با توجه به احراز شرایط پذیرش و در اجرای ماده 51'دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس، نماد معاملاتی آن در بازار دوم بازگشایی شد.

وی در خصوص روش محاسبه قیمت سهام در روش بازگشایی نماد توضیح داد: قیمت پایانی سهام، میانگین موزون معاملات روزانه سهام در روز بازگشایی است و سهام این شرکت قیمت اولیه هزار و 350 ریال بازگشایی شد و سپس بین هزار و 280 تا هزار و 450 ریال نوسان داشت و در نهایت قیمت پایانی آن هزار و 333 ریال محاسبه شد.

مدیرعامل فرابورس تصریح کرد: بیمه میهن پنجمین شرکت بیمه­ای است که نماد آن پس از شرکت­های بیمه نوین، دی، ما و پاسارگاد در فرابورس بازگشایی شد.

در ادامه مدیر عامل شرکت بیمه میهن در مراسم عرضه این شرکت گفت: پرتفوی شرکت در سال 90 بالغ بر 510 میلیارد ریال حق بیمه بود که نسبت به سال 89 حدود 600 درصد رشد کرده است .

'علی موسی رضا' ادامه داد: سود خالص این شرکت در سال گذشته نیز به حدود 140 ریال رسید که در مقایسه با سال 89 با رشد 300 درصدی همراه شده است.

وی با بیان اینکه عمده مشتریان این شرکت وزارتخانه­ها، نهادهای عمومی و دولتی، سازمان ها و شرکت­های بزرگ تولیدی و بازرگانی است ،تاکید کرد: بیمه میهن با 55 شعبه و 250 نمایندگی خدمات بیمه­ای را در رشته­های مختلف بیمه در سراسر کشور ارایه می­کند.

موسی رضا افزود: در عین حال این شرکت در رشته­های جدید از جمله طراحی بسته بیمه ساختمان و شهرسازی، طراحی و اجرای بیمه تکمیلی درمان روستایی و عمر و حادثه آنها و ایجاد رشته­های بیمه عمر و سرمایه­گذاری در چارچوب بیمه تکمیلی بازنشستگی فعال است.

لازم به یاد آوری است بیمه میهن در سال 1387 تاسیس و از بهمن 1387 مجوز فعالیت بیمه­ای را از بیمه مرکزی دریافت کرد و در حال حاضر موسسه سازمان اقتصاد رضوی از طرف آستان قدس رضوی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بانک سپه و تعاونی مصرف کارکنان بنیاد مسکن سهامداران عمده آن به شمار می­آیند.

قائم مقام مدیر عامل کارگزاری رضوی که مشاور عرضه بیمه میهن را در بازار دوم فرابورس را بر عهده داشت در خصوص ورود این شرکت به فرابورس گفت: با توجه به دارایی و برنامه های توسعه­ای شرکت آینده خوبی برای آن می­توان پیش بینی کرد.

'کمال خانزاده' گفت: با توجه به شرایط بازار بهتر است سهامداران با نگاه بلند مدت در این سهام سرمایه­گذاری کنند و ذات این شرکت برای نوسان گیری مناسب نیست.

وی یادآور شد: در این روز شرکت­های صبا تامین و موسسه سازمان اقتصادی رضوی عرضه­کنندگان اصلی بیمه میهن در روز بازگشایی نماد بودند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  9  =  63