آنچه در مورد بیمه عمر مدت دار باید بدانید

از آنجا که بسیاری از مصرف کنندگان سریعا و بدون بررسی کافی یا پرسیدن سوالات مناسب برای خرید بیمه نامه تصمیم میگیرند، از ۵ سوال که قبل از خرید بیمه عمر مدت دار باید بپرسید آگاه باشید.

بیمه عمر الزاما نباید تا پایان عمر شما همراهتان باشد.

بنا به دلایل گوناگونی، شما ممکن است بیمه عمر را با حق بیمه نسبتا پایین، برای مدت محدودی خریداری کنید. بیمه عمر مدت دار اجزای سرمایه گذاری یا پس انداز ندارد و در طول زمان ارزش پول نقد را انباشته نمیکند.

اگر تصمیم خود را برای انتخاب بهترین شرایط بیمه عمر مدت دار گرفته اید، پیش از امضای خط چین از چند مورد مطمئن شوید.

از آنجا که بسیاری از مصرف کنندگان سریعا و بدون بررسی کافی یا پرسیدن سوالات مناسب برای خرید بیمه نامه تصمیم میگیرند، 5 سوال که قبل از خرید بیمه عمر مدت دار باید بپرسید آورده شده است:

  1. آیا این شرکت بیمه پایدار است؟

تمام هدف بیمه عمر مراقبت از خانواده شماست وقتی شما از دنیا رفته اید، پس مطمئن شوید قدرت پایداری بیمه گر شما، از شما بیشتر است.

به طور کلی، شرکت های بیمه عمر در وضعیت مالی بسیار خوبی بسر میبرند، اما در هر صورت باید وضعیت آنها را چک کنید.

  1. آیا در آینده اجازه تبدیل شرایط به شما داده خواهد شد؟

با این فرض که شما بیشتر از طول مدت بیمه نامه زندگی می کنید، نیازهای شما از بیمه عمر با پایان آن از بین نمی رود. به همین جهت دانستن شرایط تبدیل بیمه نامه به نوع دائمی هنگام نزدیک شدن به پایان دوره، بدون احتیاج به معاینه پزشکی دوباره، ضروری است.

دلیل اصلی میل به قابلیت تبدیل، پوشش بیمه دائمی است، در غیر اینصورت می توانید یک دوره 10 ساله خریداری کنید و در پایان دیگر قابل بیمه نیستید.

دقت داشته باشید؛ امکان محدودیت زمانی هم وجود دارد، شاید فقط تا سن 65 یا 70 سالگی امکان تبدیل وجود داشته باشد، یا تنها در 10 یا 15 سال اول دوره امکان تبدیل وجود داشته باشد.

  1. آیا مقدار تبلیغ شده را بدست می آورید؟

یکی از دلایل خرید پوشش بیمه عمر مدت دار نرخ کمی است که با سلامت نسبی دوران جوانی همراه است. اما حتی اگر برای سنتان نسبتا سالم هستید، نرخ تبلیغ شده شاید برای فردی با سلامت استثنایی باشد. برای جلب نظر خریداران ممکن است پایین ترین نرخ بالقوه در نظر گرفته شود و ممکن است دسترسی به آن خیلی محدود باشد.

  1. دقیقا چه مقدار از درآمدتان را هزینه می کنید؟

احتیاجات خانواده خود را با توجه به درآمدتان در طول دوره در نظر بگیرید. هزینه های جاری مانند رهن، اجاره و وام را مد نظر قرار دهید. برآوردی کلی از میزان درآمدی که باید برای تامین نیازهای فوری خانواده مانند هزینه های درمانی، هزینه های تشییع و یا هزینه تحصیل، باقی بماند داشته باشید.

هنگامی که مقدار خرید را در نظر گرفتید از یاد نبرید که ممکن است مزایای پس از مرگ  آنقدر که تصور می کنید گسترده نباشد، بخاطر افت نرخ بهره پس انداز و سرمایه گذاری در سال های اخیرکه بازماندگان تان ممکن است بخواهند به منبع درآمد تبدیل کنند. شرایط مدت دار مورد نظر شما به چشم انداز شما از درآمد آینده تان بستگی دارد.

اگر قرار است 20 سال دیگر کار کنید سپس بازنشسته شده و از مزایای بازنشستگی و تامین اجتماعی استفاده کنید دوره زمان دار 20 ساله مناسب خواهد بود.

  1. سایر مزایای درخواستی؟

الحاقیه های اضافه بر بیمه عمر دائم از بیمه عمر مدت دار معمول تر هستند. برخی شرکت ها نیز گزینه چشم پوشی از کارافتادگی را در شرایطشان ارئه مید هند که هنگامیکه مریض یا از کار افتاده شدید حق بیمه را پرداخت می کنند.

برخی بیمه های مدت دار شرایط بازگشت حق بیمه را ارائه می دهند که بر اساس آن در پایان دوره حق بیمه های پرداختی را بازمیگرداند، این گزینه حق بیمه را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد. در این حالت، گزینه بیمه تمام عمر مناسب تر است.

ترجمه:احسان یزدانی

منبع:insure.com

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

71  −    =  62