موسسات مالی را بهم ریختیم/ادغام موسسات مالی ادامه دارد موسسات مالی را بهم ریختیم/ادغام موسسات مالی ادامه دارد

رییس کل بانک مرکزی:

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به برنامه‌های این بانک در مورد موسسات مالی و اعتباری و همچنین ممنوعیت توسعه شعب بانک های خصوصی و دولتی متذکر شد: ما در این دو سه سال این‌ موسسات را بهم ریختیم.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از ایسنا  بانک مرکزی مدتی است که سیاست ساماندهی موسسات مالی و اعتباری را در پیش گرفته و از سوی دیگر با 14 درخواست مجوز موسسه مالی و بانک مواجه است که تاکنون تکلیف تنها یک بانک و موسسه مالی مشخص شده و باید آن‌ها با هم ادغام شوند.در این شرایط اخیرا نیز بانک مرکزی سیاست حذف صرافی‌های غیرمجاز را در پیش گرفته تا با این اقدامات بازار مالی کشور ساماندهی بیشتری پیدا کند. این در حالی است که بانک‌ها، موسسات مالی، تعاونی‌های اعتبار و صرافی‌ها در سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته‌اند که به نظر می‌رسد سیاست ممنوعیت توسعه شعب بانکی نیز برای مواجه با این رشد است.

 

محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی با اشاره به توقف توسعه شعب بانک‌های خصوصی و دولتی می‌گوید: ما به دنبال آن هستیم که در سال جاری به جای توسعه کمی، توسعه کیفی را بالا ببریم اما گاهی در شهرک‌های جدید اجازه این کار را می‌دهیم ولی در مجموع طی امسال دیگر اجازه توسعه شعب را نمی‌دهیم.

 

وی در مورد بحث رشد موسسات اعتباری و سیاست ساماندهی آن‌ها نیز اظهار می‌کند: تا چند سال پیش کسی به موسسات اعتباری کاری نداشت و ما در این دو سه، سال این‌ها را بهم ریختیم و خیلی سخت است.البته ما نمی‌گوییم این‌ها درست شده‌اند اما1700 تعاونی به 14 تعاونی تبدیل شده‌اند که حتما این‌ها فشار می‌آورند و اصلا منکر آن نیستیم.

 

بهمنی با اظهار امیدواری از اینکه با کمک مجلس این موسسات ساماندهی شوند، در مورد ادغام موسسات مالی و بانک‌ها بیان می‌کند: حسن این ادغام‌ها این است که سهامداران به اندازه سهام خود سهیم می‌شوند و براساس آورده یا مطالبات نقد و غیرمنقول در این سهام شریک هستند. با این ادغام‌ها حتما سهامداران آن سود بیشتری می‌برند. ما موسسات مالی و اعتباری را کاهش دادیم و از 1700 موسسه به 14 موسسه مالی و اعتباری رساندیم و در مراحل بعدی حتما ادغام را در پیش داریم و آن‌ها را با تعداد کمتر و کیفیت بالاتر جمع‌بندی می‌کنیم.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  6  =  54