بانک تجارت علیه اتحادیه اروپا شکایت کرد

بانک تجارت با رد اتهام دست داشتن در فعالیت های هسته ای ایران از اتحادیه اروپا به علت مسدود کردن دارایی‌های خود در اروپا شکایت کرد.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از فارس بانک تجارت ایران از اتحادیه اروپا به علت مسدود کردن دارایی‌های این بانک در اروپا شکایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری لا 360، اتحادیه اروپا اعلام کرد: این بانک می‌گوید که شورای قانون‌گذاری این اتحادیه ثابت نکرده است که بانک تجارت از قانون تحریم‌ها تخلف کرده است.

یک مقام رسمی اتحادیه اروپا گفت: بانک تجارت در شکایت خود علیه اتحادیه اروپا آورده است، این اتحادیه نتوانسته است ثابت کند که بانک فعالیت‌های اتمی ایران را تسهیل کرده و به دیگر بانک‌ها برای دور زدن تحریم‌ها کمک کرده است.

اتحادیه اروپا در اوایل سال جاری میلادی برابر با 4 بهمن ماه هرگونه معامله با بانک تجارت ایران را متوقف کرد. این اتحادیه مدعی شده بود که بانک تجارت در سال‌های گذشته ده‌ها میلیون‌ها دلار به سازمان انرژی اتمی ایران در راه غنی سازی اورانیوم کمک کرده است.

بانک تجارت نزدیک به 2 هزار شعبه در ایران و خارج از کشور، از جمله در فرانسه و تاجیکستان، دارد.

اتحادیه اروپا تا به حال دارایی‌های 433 شرکت و 113 فرد حقیقی را در چارچوب گسترش تحریم‌ها علیه ایران مسدود کرده است.

پیش از این تحریم، وزارت خزانه داری آمریکا یک روز پس از تصویب نفتی ایران از سوی اتحادیه اروپا بانک تجارت را در فهرست تحریم های خود قرار داد ه بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  +  9  =  13