کتاب «مبانی مطالعات اکچوئرال» منتشرشد

پژوهشکده بیمه کتاب «مبانی مطالعات اکچوئرال» پنجاه‌امین کتاب از سری کتاب‌های طرح تحول در صنعت بیمه را منتشر کرد.

به گزارش ریسک نیوز، کتاب مبانی مطالعات اکچوئرال نوشته مگی اتکینسن و دیوید دیکسن ترجمه دکتر غدیر مهدوی و کیوان اسمعیلی از سری کتاب‌های طرح تحول در صنعت بیمه است که در بهار 1391 به چاپ رسید.

لازم به ذکر است کتاب حاضر با هدف آشنا کردن دانشجویان و علاقه‌مندان صنعت بیمه و بازارهای مالی به مبانی و مفاهیم اولیهٔ دانش اکچوئرال ترجمه شده است.

در پیشگفتار مترجمین، در اهمیت علم اکچوئرال چنین آمده است که: دانش اکچوئرال، ریاضیات و آمار را به یکدیگر پیوند می‌زند تا ریسک‌های موجود در صنعت بیمه و بازارهای مالی را بررسی و ارزیابی کند. اکچوئری متخصصی است که به ارزیابی این ریسک بپردازد و سرمایهٔ مورد نیاز برای پوشش این ریسک‌ها را محاسبه کند. دانش اکچوئری در برگیرنده تئوری احتمال، ریاضیات، آمار مالی، اقتصاد و برنامه‌نویسی کامپیوتر است. این علم در قرن هفدهم میلادی با هدف محاسبهٔ حق بیمه در بیمه‌های عمر و مستمری‌ها مورد توجه قرار گرفت. از آنجا که برای محاسبات فوق، باید احتمال وقوع حادثه در آینده برای هر بیمه شده محاسبه گردد، پیش‌بینی نرخ مرگ و میر و همچنین تکنیک‌های ریاضی مربوط به تعیین ارزش حال مقادیر آتی، از ملزومات علم اکچوئرال است.

خاطرنشان می‌سازد، کتاب مبانی مطالعات اکچوئرال در پنج فصل با عناوین: 1. مقدمه 2. ارزیابی معاملات مالی 3. جمعیت‌شناسی 4. زمینه‌های کاربرد دانش اکچوئرال 5. ارزش‌گذاری پرداخت‌های محتمل منتشر شده است.

علاقمندان می‌توانند جهت تهیه کتاب «مبانی مطالعات اکچوئرال» به پژوهشکده بیمه به نشانی: سعادت‌آباد- خیابان سرو غربی- نرسیده به میدان شهرداری- پلاک 43 مراجعه نمایند و یا با شماره تماس 22073036 کتابفروشی پژوهشکده تماس حاصل نمایند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  −  9  =  1