اختلال در برخی خودپردازهای بانکی و پاسخ مسئولان

در حالی که گزارش‌های امروز حاکی از بروز مشکل در برخی خودپردازهای بانکی است، اما مسئولان بانکی تاکید دارند که مشکل خاصی وجود ندارد و از دسترس خارج شدن چند عابربانک طی یک روز طبیعی است.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از ایسنا مشاهدات حاکی از آن است که از صبح امروز بسیاری از خودپرداز‌های بانکی در سطح شهر تهران از دسترس خارج شده‌اند. خودپردازهای شعب چند بانک از جمله تجارت، ملی، کشاورزی و سپه در اطراف میدان انقلاب و چهارراه لشکر از جمله این خودپردازها بوده‌اند که یا از دسترس خارج شده‌اند یا اینکه تنها ایران چک 50 هزار تومانی به مردم تحویل می‌دهند.

در همین حال از دسترس‌خارج شدن بسیاری از خودپرداز‌های سطح شهر باعث سردرگمی و کلافگی مردم و همچنین تشکیل صف‌های طولانی مقابل خودپرداز‌ها شده است.

خودپرداز‌های فعال نیز از هر گونه پرداخت وجه به شکل 2000 یا 5000 تومانی خودداری می‌کنند.

در عین حال پاسخ مسئولان بانکی این است که مشکل خاصی وجود ندارد و این موضوع به صورت موردی است.

غفوری – مدیر روابط عمومی بانک تجارت و رییس شورای هماهنگی روابط عمومی بانک‌ها، در این مورد به ایسنا می‌گوید: "شاید این شعب جزو شعبی بوده‌اند که مصرف‌ آنها بالاست و در فاصله‌ای که پول دستگاه‌های عابربانک را خواسته‌اند تامین کنند، این اتفاق رخ داده است."

وی ادامه می‌دهد: "این که در طول یک روز چند دستگاه خودپرداز ناشی از مشکلات فنی از دسترس خارج شوند، طبیعی است، اما این‌ها موردی است و مشکل کلی برای سیستم بانکی رخ نداده است."

غفوری با تاکید بر اینکه این مورد، موضوع خاصی نیست، مجددا می‌گوید: "شاید دستگاه‌های خودپرداز پول نداشته باشند و این موضوع تعمدی نبوده است. اکنون خشا‌ب‌گذاری از طریق شعب انجام می‌شود و شعب هم خودشان پول‌ها را در دستگاه‌های خودپرداز قرار می‌دهند."

وی تصریح می‌کند: "بر فرض اگر بانکی پول نداشته باشد دال بر این نیست که کلیه دستگاه‌های خودپرداز پول ندارند. شاید آن شعبه خاص مشکلی دارد و این اصلا جزو دستورالعمل‌های نظارتی است و به آن‌ها هم تاکید شده که بر این موضوع نظارت می‌شود."

مدیر روابط عمومی بانک تجارت با بیان اینکه از نظر کلی مشکلی نبوده است، خاطرنشان می‌کند: "مشتریان بانک تجارت می‌توانند برای اعلام شعبی که خودپرداز آن‌ها مشکل دارد با شماره تلفن 1554 تماس بگیرند."

این در حالی است که طی دو روز اخیر نیز سایت اطلاع‌رسانی بانک مرکزی به آدرس www.cbi.ir از دسترس خارج شده و از امروز به حالت عادی خود بازگشته است. پیش از این محمود بهمنی – رئیس کل بانک مرکزی، اعلام کرده بود که در زمان اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها ۳۵۰ هزار حمله سایبری به بانک مرکزی صورت گرفت. البته رییس شورای هماهنگی روابط عمومی بانک‌ها این موضوع را بی‌‌ارتباط با مسئله‌ای مثل مشکلات خودپرداز عابربانک‌ها می‌داند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

4  +  3  =