نداشتن اطلاعات کافی دلیل عدم استقبال از بیمه بدنه است

کارشناس و مشاور بیمه ایران گفت: نداشتن اطلاعات کافی و مدیریت مالی ضعیف، دلایل عدم استقبال از بیمه بدنه است.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از فارس اقدس رئیسی امروز در زمینه  متقاضیان بیمه ایران اظهار کرد: اشخاصی که اتومبیل گران‌قیمت و کامیون‌های کشنده دارند خواهان بیمه بدنه هستند و بدون بیمه بدنه حرکت نمی‌کنند.

وی در مورد امتیازات ارائه شده در خصوص بیمه بدنه گفت: تسهیلاتی مانند تقسیط (پرداخت 30 تا 40 درصدی به صورت نقدی و مابقی به صورت تقسیط)، تخفیف بدنه و تخفیف اعیاد مختلف، از تسهیلات ارائه شده در مورد بیمه بدنه است.  

کارشناس و مشاور بیمه ایران در ادامه افزود: با ارائه این تسهیلات استقبال از بیمه ایران بیشتر شده است.

وی گفت: افرادی که فرزند دانش‌آموز دارند، از تخفیف 20 درصدی برخوردار می‌شوند و اگر افراد معرفی از شرکتی در اختیار داشته باشند، می‌توانند از تخفیف گروهی استفاده کنند.

رئیسی در راستای  دلایل عدم استقبال از بیمه بدنه تصریح کرد: نداشتن اطلاعات کافی و مدیریت مالی ضعیف از دلایل عدم استقبال از بیمه بدنه است.

وی ادامه داد: بیمه مرکزی وظیفه‌اش را در مورد بیمه بدنه (نحوه صدور و ارائه خدمات بیمه بدنه) به خوبی انجام داده است.

کارشناس و مشاور بیمه ایران با اشاره به ماشین‌هایی که عمر بالایی دارند تاکید کرد: ماشین‌هایی که عمری بیش از 20 سال دارند، در مورد صدور بیمه بدنه آن‌ها سختگیری می‌شود و اگر عمر آن‌ها بیش از 30 سال باشد برای آن‌‌ها بیمه بدنه صادر نمی‌شود.

وی در مورد انواع پوشش اصلی بیمه بدنه اضافه کرد: بیمه بدنه سه پوشش اصلی، سرقت ماشین، آتش‌سوزی و انفجار و حادثه‌ای که راننده مقصر باشد، دارد.

رئیسی در مورد پوشش‌های اضافی بیمه بدنه افزود: غرامت تعمیرگاه، شکست شیشه، نوسانات قیمت، بلایای طبیعی، مواد شیمیایی، رنگ و اسید پاشی، سرقت کلی (رینگ و لاستیک) از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است.

وی در ارتباط با تخفیف‌های بیمه بدنه اظهار کرد: در بیمه بدنه، اتومبیل به صورت کامل بیمه می‌شود و اگر اتومبیلی در سال اول بیمه داشته باشد، برای سال دوم از 25 درصد تخفیف، سال سوم 35 درصد، سال چهارم 45 درصد و از سال چهارم به بعد از 60 درصد تخفیف برخوردار می‌شود.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟