حتما بیمه نامه شخص ثالث را تهیه کنید

رئیس کل بیمه مرکزی:

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بار دیگر از همه مالکان خودروهای سواری و موتورسیکلت خواست با توجه به افزایش سفرها در فصل تابستان و تعطیلی مدارس و دانشگاهها حتما از داشتن بیمه نامه شخص ثالث با پوشش کامل اطمینان حاصل کنند تا خاطرات خوشی را از سفر داشته باشند.

به گزارش ریسک نیوز، سیدمحمد کریمی با بیان اینکه نرخ دیه در ماههای حرام به 126 میلیون تومان رسیده است ، گفت: پلیس راه هم طبق قانون از تردد وسایل نقلیه بدون بیمه نامه جلوگیری می کند و بار دیگر به هموطنان توصیه می کنیم قبل از سفر حتما بیمه نامه شخص ثالث خود را در صورت نیاز سبا دریافت الحاقیه تکمیل کنند و در صورت نداشتن بیمه حتما آن را تهیه کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه نقص عضو در اثر سوانح رانندگی هم گاهی دیه کامل را دریافت می کند ،عمده خانوارها توان لازم را برای پرداخت این دیه ندارند و نیاز است با تهیه بیمه نامه شخص ثالث با آرامش و اطمینان بیشتری سفر کنند و در صورت نیاز از خدمات شرکت های بیمه برخوردار شوند.

آقای کریمی با اشاره به پرداخت یک نمونه از پرداخت خسارت سانحه رانندگی به میزان 600 میلیون تومان در یک شرکت بیمه ای برای یک بیمه نامه گفت: از موتورسواران تقاضا می کنیم حتما با کلاه ایمنی تردد کنند.

وی گفت: از شرکت های بیمه ای خواسته ایم در ارائه بیمه نامه شخص ثالث به موتورسواران 20 درصد تخفیف قائل شوند و حداکثر تا 25 درصد بقیه را نقدی و ادامه آن را هم در چهار قسط دریافت کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه موتورسواران فاقد بیمه نامه شخص ثالث در سالهای گذشته طبق قانون باید جریمه هم پرداخت کنند ، گفت: تلاش می کنیم این جریمه هم به حداقل ممکن کاهش یابد.

وی با اشاره به همکاری ویژه پلیس راه ، پزشکی قانونی و صنعت بیمه گفت: فوتی ها در سوانح رانندگی در سالهای اخیر رو به کاهش بوده است و به حدود 22 تا 23 هزار نفر می رسد که البته ما راضی نیستیم حتی یک نفر هم در سوانح رانندگی جان خود را از دست بدهد یا صدمه ای ببیند و امیدواریم روزی برسد که خرید بیمه نامه فقط برای آرامش و اطمینان در سفرها باشد.

کریمی با بیان اینکه ضریب خسارت صنعت بیمه در بخش بیمه نامه شخص ثالث از 125 درصد در سالهای گذشته هم اکنون به 86 درصد رسیده است ،گفت: امیدواریم با افزایش فرهنگ رانندگی در کشور همچنان این رقم کاهش یابد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  2  =  6