گرانترین شهرها برای خرید بیمه خودرو در آمریکا

معاون انستیتو اطلاعات بیمه (Insurance Information Institute) می گوید: “بیمه اتومبیل تمایل دارد در مناطق شهری گران تر شود، بخاطر تراکم بالاتر ترافیک، افزایش احتمال دزدی و خرابکاری و شیوع بیشتر شیادی در شهرها.” نگاهی می اندازیم به نتایج آنالیز بین المللی Runzheimer از گرانترین و ارزانترین شهرها برای تهیه بیمه اتومبیل.

بیمه خودرو نیز همانند معاملات ملکی مربوط به محل و مکان است، اما چرا محل ایجاد اختلاف می کند؟

Loretta Worters، معاون انستیتو اطلاعات بیمه (Insurance Information Institute) می گوید: "بیمه اتومبیل تمایل دارد در مناطق شهری گران تر شود، بخاطر تراکم بالاتر ترافیک، افزایش احتمال دزدی و خرابکاری و شیوع بیشتر شیادی در شهرها."

نگاهی می اندازیم به نتایج آنالیز بین المللی Runzheimer از گرانترین و ارزانترین شهرها برای تهیه بیمه اتومبیل:

1. دیترویت

متوسط تعرفه سالانه: 5941 دلار

از قضا، دیترویت میشیگان، شهری که مترادف با خودرو است طوفان کاملی از تورم بیمه را دارد. اول، یک منطقه شهری است. دوم، نرخ بزهکاری در آن بالاست. در حالی که شاخص متوسط بزه در شهرهای آمریکا 266 است شاخص بزه دیترویت 889 است.

و سوم: "نرخ بیکاری در میشیگان نزدیک به 15 درصد است، بالاترین مقدار در آمریکا. این امر همچنین در نرخ بیمه اتومبیل ایالت نیز نقش دارد، زیرا ساکنان بیشتری با وجود قانون بیمه اجباری اجازه انقضا بیمه خود را می دهند. رانندگان فاقد بیمه بیشتر به معنای تعرفه بالاتر است."

برای شدت دادن به طوفان، نظام بیمه خودرو میشیگان، بدون در نظر گرفتن مقصر خدمات درمانی نامحدود به مجروحان ارائه می دهد. در نتیجه، انجمن حوادث مصیبت بار میشیگان اکنون هزینه های پزشکی حدود 13000 نفر از مجروحان تصادفات را تحت پوشش دارد. این نظام سخاوتمندانه گران است.

2. فیلادلفیا

متوسط تعرفه سالانه: 4076 دلار

فیلادلفیا نیز بسیاری از مشکلات دیترویت را دارد، شهری با تراکم ترافیک بالا. اکثر تصادفات در شهرهای بزرگ اتفاق می افتد، بدین معنی که اگر در شهر زندگی می کنید انتظار تعرفه های بالاتری داشته باشید.

در فیلادلفیا نیز مانند میشیگان تعداد زیادی راننده بدون بیمه وجود دارد که مانند میشیگان همان اثر را دارد: تعرفه بالاتر. بدتر اینکه تعرفه بالا میتواند منجر به رانندگان بدون بیمه بیشتر شود. این چرخه معیوب تعرفه را بالاتر میبرد.

هزینه های صدمات شخصی در فیلادلفیا نیز به طور چشمگیری بالاتر از شهر های دیگر است. این هزینه ها نمایانگر پرداخت های شرکت های بیمه برای خسارت صدمات بدنی، حفاظت از صدمات شخصی و رانندگان بدون بیمه است.

3. نیواورلئان

متوسط تعرفه سالانه: 3599 دلار

علت قرارگیری نیواورلئان در بین 5 شهر با گرانترین بیمه خودرو کمی با 2 شهر اول متفاوت است: سیستم قضایی ایالت.

در لوئیزیانا، تنها برای خسارت های بالای 50 هزار دلار محاکمه با حضور هیئت منصفه انجام می شود در نتیجه بسیاری از موارد روی 49 هزار دلار ثابت می شوند که هزینه های بیمه را بالا می برند.

علاوه بر آستانه پولی برای هیئت منصفه، مطابق موسسه اطلاعات بیمه، لوئیزیانا به طور سنتی میزان صدمه بدنی بالاتر و سرانه پرونده های حقوقی بیشتر از دیگر ایالت ها دارد.

4. میامی

متوسط تعرفه سالانه: 3388 دلار

آمار اداره ملی جرایم بیمه نشان می دهد که شهرهای بندری نرخ بالاتری از سرقت خودرو دارند، و میامی نیز از این قضیه مستثنی نیست.

نرخ سرقت خودرو در میامی بالا است، میزان رانندگان بدون بیمه نیز همانند فیلادلفیا بالاست.

میامی همچنین پرجمعیت ترین شهر در جنوب شرق امریکا است. و همانند میشیگان دارای سیستم بیمه بدون مقصر است که باعث افزایش خسارت های جعلی می شود که به نوبه خود باعث بالا رفتن تعرفه ها می شود. در واقع با توجه به پیش بینی موسسه اطلاعات بیمه، به علت کلاهبرداری در بیمه اتومبیل، رانندگان فلوریدا در سال 658 میلیون دلار بیشتر حق بیمه می پردازند .

5. نیوارک

متوسط تعرفه سالانه: 2867 دلار

سرانه وکیل در نیوجرسی بیش از هر ایالت دیگری است. و هنگامی که دادخواهی مربوط به سانحه خودرو باشد، پی آمد آن صورت حساب های فراوان برای شرکت بیمه خواهد بود، این بدان معناست که آنها باید تعرفه ی بیشتری طلب کنند تا سودآور باقی بمانند.

در برخی موارد، هزینه های وکیل در موارد حکمیت از ارزش پرونده بیشتر میشود، بنابراین اکنون شرکت های بیمه این ایالت هر سال بیشتر در دفاع از موارد "بدون مقصر" هزینه می کنند، در رابطه مستقیم با تعرفه جمع آوری شده. این "هزینه های دفاعی" عبارتند از: وکلای مدافع، تحقیقات و حکمیت.

در سال 2009، هزینه های دفاعی در نیوجرسی 16 درصد حق بیمه ها بود، در مقایسه با 7 درصد در سراسر آمریکا.

در سمت دیگر این طیف شهرها با ویژگی هایی از قبیل نرخ پایین جرم و جنایت، تراکم جمعیت کم و قوانین سخت رانندگی قرار دارند، تمام عواملی که منجر به نرخ پایین تعرفه بیمه خودرو می شود.

پنج شهر آمریکا با کمترین حق بیمه خودرو عبارتند از:

 

 1. Roanoke، ویرجینیا
  متوسط ​​حق بیمه سالانه: 937 دلار
 1. خلیج سبز- ویسکانسین
  متوسط ​​حق بیمه سالانه: 999 دلار
 1. Wapakoneta اوهایو
  میانگین حق بیمه سالانه: 1008  دلار
 1.  پورتلند- Maine
  میانگین حق بیمه سالانه: 1053  دلار
 1. Boise– آیداهو
  متوسط ​​حق بیمه سالانه: 1،065 دلار

 

ترجمه:احسان یزدانی

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  +  44  =  51