سقوط ۳۰ دلاری قیمت جهانی طلا

به دنبال انتشار آمار ناامید کننده از اقتصاد آمریکا قیمت جهانی طلا در معاملات روز گذشته ۳۰ دلار کاهش یافت و به ۱۵۷۸ دلار در هر اونس رسید.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از رویترز، بهای طلا در بازارهای جهانی روز جمعه همزمان با بهبود ارزش دلار، کاهش تقاضا در اروپا و انتشار آمار اشتغال آمریکا کاهش یافت.

وزارت کار آمریکا روز جمعه اعلام کرد اقتصاد این کشور در ماه ژوئن تنها 80 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است و نرخ بیکاری این کشور در سطح 8.2 درصد باقی مانده است. پیش بینی شده بود میزان اشتغال زایی در این ماه به 100 هزار نفر برسد.

به دنبال انتشار این خبر قیمت جهانی طلا سقوط کرد و هر اونس طلا در پایان معاملات هفته گذشته به 1578 دلار رسید که نسبت به روز پنج شنبه 30 دلار کاهش داشته است.

همچنین با کاهش بهای طلا، ارزش دلار در برابر یورو همچنان در بالاترین سطح خود طی 5 هفته اخیر باقی ماند.

بر اساس این گزارش در پی کاهش تقاضا برای طلا در بازار، میزان طلای حمل شده از هنگ کنگ به چین در ماه می با 26 درصد کاهش نسبت به ماه قبل از آن مواجه بود و به 75 هزار و 456 کیلو رسید.

سایر فلزات گرانبها نیز با کاهش قیمت مواجه بودند. نقره با 0.87 درصد کاهش قیمت به 27 دلار و 42 سنت در هر اونس رسید. پلاتین نیز با افت 0.64 درصدی به 1459 دلار و 75 سنت در هر اونس رسید. پالادیوم نیز با 0.63 درصد کاهش قیمت به 577 دلار و 10 سنت در اونس رسید.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

29  −    =  22