نفتکش ها به مقصد ایران بیمه می شوند

یمه مرکزی از آمادگی خود برای ارایه خدمات به شناورهای نفتکش که از خارج از کشور به مقصد بنادر ایران تردد می کنند، خبر داد.

به گزارش ریسک نیوز، سید محمد کریمی، رییس کل بیمه مرکزی ، با اشاره به مقابله با تحریم بیمه ای نفت کش های ایرانی به ایرنا عنوان کرد: این خدمات با هماهنگی وزارتخانه های نفت و صنعت، معدن و تجارت به این شناورها ارایه می شود.

وی ادامه داد: منابع عمده اقتصادی کشور از سال گذشته تحت پوشش بیمه های داخلی و ایرانی قرار گرفته اند.
کریمی در مورد بیمه مسافران نیز گفت: شرکت های بیمه داخلی مجاز به صدور بیمه نامه مسافران هستند و این امر در ماه های اخیر اجرایی شده است.
رییس کل بیمه مرکزی ادامه داد: تمام شرکت ها می توانند این بیمه نامه را صادر کنند ضمن آنکه کنوانسیون های کارت سبز و سفید نیز در همین راستا تقویت شده است.
وی در باره کنوانسیون کارت سبز گفت: براساس آن 45 کشور قراردادی را برای ارایه سرویس های لازم به مسافران منعقد کرده اند که صنعت بیمه کشور برای تقویت آن ارتباطات مناسبی را با این کشورها برقرار کرده است.
به گفته کریمی ، برهمین اساس بار و مسافر درصورت تمایل بیمه می شوند اما این امر هنوز در کشور اجباری نشده است.
رییس کل بیمه مرکزی از رایزنی با وزارت امور خارجه برای بهره گیری مسافران خارجی از بیمه های داخلی خبر داد و گفت: برخی شرکت ها در خارج از کشور به ایرانیان خدمات ارایه می دهند و همزمان با صدور بیمه نامه اسم و آدرس شرکت ها در اختیار مسافران ایرانی قرار می گیرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

8  ×    =  64